بهزیستی قزوین سالانه ۱۰ هزار بیمار را تحت پوشش قرار می‌دهد

قزوین – ایرنا - معاون درمان بهزیستی استان قزوین به فعالیت های گسترده در حوزه های مختلف بویژه پیشگیری، درمان و کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از اعتیاد اشاره کرد و گفت: این اداره کل سالانه بین هشت ‌تا ۱۰ هزار بیمار را تحت پوشش درمان قرار می‌دهد.
روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی به نقل از ایرنا زهرا غلامرضایی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: بهزیستی به بیمارانی که بضاعت مالی ندارند اما می‌خواهند اعتیاد خود را ترک کنند نیز کمک‌هزینه مالی پرداخت می‌کند و تلاش می شود تا هیچ معتادی به علت نداشتن بضاعت مالی از درمان دور نشود.
معاون درمان سازمان بهزیستی استان قزوین به فعالیت ۱۷ سمن فعال در حوزه پیشگیری از مواد مخدر در سطح این استان اشاره کرد و گفت: ۱۸ مرکز درمان و ترک اعتیاد نیز در استان قزوین وجود دارد که تنها یکی از این مراکز متعلق به بانوان بوده و مابقی به معتادان آقا خدمت‌رسانی می‌کند.
غلامرضایی، افزود: بیماران متجاهر و کارتن‌خوابی که با دستور قضایی به بهزیستی معرفی می‌شوند به‌صورت رایگان تحت درمان قرار می‌گیرند.
مراکز سرپناه شبانه آماده پذیرش معتادان بی‌خانمان است
معاون درمان بهزیستی استان قزوین افزود: مراکز سرپناه شبانه، معتادانی که سابقه تزریق طولانی دارند و همچنین معتادانی که از سمت خانواده حمایت نمی‌شوند تحت پوشش قرار می‌ گیرند.
غلامرضایی تصریح کرد: بهزیستی استان قزوین به‌منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی اقدام به تشکیل مراکز سرپناه شبانه و گشت‌های گذری کرده است.
وی افزود: ارائه بسته‌های بهداشتی به بیماران برای جلوگیری از تزریق‌های مشترک، کنترل بیماری‌های ناشی از این تزریق‌ها، ارائه یک وعده‌غذای گرم و تحویل البسه از جمله خدمات این مراکز سرپناه شبانه به شمار می‌رود.
معاون درمان بهزیستی استان قزوین گفت: برای بیمارانی که به هر دلیلی از این بسته خدماتی استفاده نکنند نیز گروه‌های سیاری طراحی شده که در نهایت بتوانند از این خدمات بهداشتی استفاده کنند.
غلامرضایی تصریح کرد: سه مرکز سرپناه شبانه در شهرستان‌های البرز و قزوین و چهار مرکز گذری نیز در شهرستان‌های قزوین، البرز، تاکستان و اقبالیه احداث شده است.
معاون درمان بهزیستی استان قزوین به کاهش کمک های خیرین بدلیل مشکلات اقتصادی اشاره کرد و گفت: نباید تنها متکی به کمک خیرین بود هرچند این کمک ها را نیز نمی توان نادیده گرفت.
غلامرضایی تصریح کرد: ممکن است مشاهده عینی خیرین از مراحل درمان بیماران بتواند روی افزایش کمک های آنها تاثیرگذار باشد.
وی با اشاره به اینکه سمن‌ها نیز می‌توانند در این زمینه کمک کنند، افزود: تلاش می شود از توان سمن‌هایی که در حوزه مبارزه با مواد مخدر فعالیت می‌کنند استفاده شود چرا که آن‌ها می‌توانند حلقه اتصال خیرین و مسوولان باشند.
به گفته وی مراکز تحت پوشش بهزیستی استان قزوین در نیمه نخست امسال ۶۱ زن و دختر در معرض آسیب‌های اجتماعی را به منظور بهره‌مندی از خدمات دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی پذیرش کردند.
منبع:ایرنا
انتهای پیام

پیام بنیانگذار

مصطفی راستینه هر اجتماع انساني، فرهنگ خاصي دارد که مي‏توان آنها را از يکديگر تميز داد. بدين معني

آمار بازدید کنندگان

کاربران
3
مطالب
485
نمایش تعداد مطالب
127312