مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان گفت: وزیر کشور، ۱۰ موضوع با محوریت آسیب‌های اجتماعی را به استان‌ها ابلاغ کرده است که باید روی آنها کار شود.

روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی به نقل از خبرگزاری فارس از سمنان، امیر بینایی پیش از ظهر امروز در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی، سلامت و زنان و خانواده استان سمنان اظهار کرد: کمیته بازرسی ویژه بررسی میزان اجرا و عمل به مصوبات شورای اجتماعی و کارگروه اجتماعی و فرهنگی، سلامت و زنان و خانواده استان از سوی دستگاه‌های اجرایی عضو، تشکیل و این مهم ارزیابی خواهد شد.
وی تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی عضو این کارگروه، نسبت به بومی‌سازی مصوبات شورای اجتماعی اقدام کنند.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان ادامه داد: در خصوص مباحث و موارد پیرامون آسیب‌های اجتماعی، دستور کاری از سوی وزیر کشور در قالب 10 موضوع ابلاغ شده که در آن وظیفه هر یک از دستگاه‌های عضو در خصوص ساماندهی، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی مشخص شده است.
بینایی بیان کرد: طرح تقسیم کار ملی برای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی مبنای کار ما در این کارگروه است.
در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی، سلامت و زنان و خانواده استان سمنان، اهداف تفاهم‌نامه‌های پیاده‌سازی شاخص‌های اطلاعاتی حوزه بانوان و خانواده در پایگاه جامع فرابر، اهداف تفاهم‌نامه‌های سبا و اجرای دوره‌های آموزشی توانمندسازی زنان، آخرین وضع متکدیان و کودکان کار و اقدامات به عمل آمده در شهرستان‌های سمنان و دامغان و برنامه عملیاتی توسعه ورزش معلمان و دانش‌آموزان تشریح شد.
منبع:فارس
انتهای پیام