۵۰ درصد از آسیب های اجتماعی رابطه مستقیم با سوء مصرف مواد مخدر دارد/ لزوم همکاری میان بخشی دستگاه های مختلف برای اثربخشی در حوزه اجتماعی خوزستان

 

استاندار خوزستان گفت: اگر می خواهیم حوزه اجتماعی اثربخشی خوبی در استان داشته باشد باید شاهد همکاری میان بخشی دستگاه های مختلف در استان هستیم.

روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی به نقل از خبرنگار برنا از اهواز، غلامرضا شریعتی امروز یکشنبه در جلسه کارگروه اجتماعی، سلامت و خانواده خوزستان در اظهار کرد: ۵۰ درصد از آسیب های اجتماعی رابطه مستقیم با سوء مصرف مواد مخدر دارد که برنامه عملیات انسجام بخشی در مدارس کشور در حاشیه اهواز و اتحادیه انجمن های اسلامی و دانش آموزی صورت گرفته و باید پیگیری شود.

او با بیان اینکه کارها باید جامع، مدون و مطالعه شده باشدتا اثر آن عمیق و ریشه دار شود، گفت: برنامه ها و کارها به گونه ای باشد که باعث تحرک اجتماعی، شادی و پویایی دانش آموز و نقش مثبت آن در جامعه شود.

استاندار خوزستان بر ساماندهی بهینه سرمایه های اجتماعی خوزستان تاکید کرد و افزود: این کار باید با همکاری دانشگاه ها، سازمان های مردم نهاد و رسانه ها انجام شود که مدرسه در این زمینه می تواند نقش مهمی بر اهمیت ارتباط برای شناسایی نقش ایفا کند.

شریعتی اضافه کرد: مدرسه نقش مهمی در تربیت افراد برای شناسایی استعدادها دارد و زیر ساختی است برای ارج نهادن به نشاط اجتماعی، تقویت روحیه و افزایش امید به زندگی دانش آموز.

او به کمک ۵۰ میلیارد تومانی وزارت نفت به مدارس در حوزه سیل اشاره کرد و گفت: این کمک به تعمیر و تجهیز مدارس کمک کرده و همچنین مدارسی که نیاز به ساخت مجدد داشتند توسط خیرین و دولت کمک شد و فضای فیزیکی و مناسب بهتر از گذشته در مناطق سیل زده برای آموزش فراهم شده است.

نماینده عالی دولت در خوزستان با بیان اینکه انجام برنامه های نرم افزاری، فرهنگی و تربیتی باید همراه بحث سخت افزاری باشد تا اثر بخشی مدرسه بیش از پیش باشد، بیان کرد: در مناطق حاشیه نشین، مدرسه نقش انسان سازی و تربیت دانش آموزان را ایفا می کند، اگر کسری و کمبودی در خانه ها وجود دارد مدرسه آن را جبران کند تا در مدارس انسان منطقی و مقبول برای جامعه را تربیت کنیم.

شریعتی شورای اجتماعی خوزستان را موثر و فعالیت های آن را اثر بخش عنوان و بیان کرد: اثربخشی متناسب با استان ایجاد نشده و دستگاه های مختلف باید با همکاری به این حوزه کمک کنند.

استاندار خوزستان در پایان خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم حوزه اجتماعی اثربخشی خوبی در استان داشته باشیم نیازمند همکاری میان بخشی دستگاه های مختلف در استان هستیم.

منبع:برنا

انتهای پیام

پیام بنیانگذار

مصطفی راستینه هر اجتماع انساني، فرهنگ خاصي دارد که مي‏توان آنها را از يکديگر تميز داد. بدين معني

آمار بازدید کنندگان

کاربران
3
مطالب
485
نمایش تعداد مطالب
127326