رفع آسیب های اجتماعی مدارس مشارکت دستگاه قضایی را می طلبد

مدیر کل آموزش و پرورش البرز با بیان اینکه امروزه آسیب های اجتماعی فراروی جامعه دانش آموزی البرز پیچیدگی خاصی دارد، گفت : این آسیب ها نیازمند واکاوی و بررسی عمیق با کمک دستگاه قضایی است.
روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی به نقل از ایرناسالار قاسمی روز دوشنبه در دیدار با دادستان عمومی مرکز البرز اظهار داشت: آموزش و پرورش ظرفیت های زیادی برای کمک به پیشگیری از وقوع آسیب های اجتماعی و جرائم دارد.
وی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش به تنهایی امکان برنامه ریزی و حل آسیب های اجتماعی را ندارد و با کمک سایر دستگاه ها می توان از این بستر برای کاهش پرونده های قضایی برنامه ریزی کرد.
وی تصریح کرد: پیشگیری از آسیب های اجتماعی با نشاط معنوی و اجتماعی حاصل می شود که این مهم در کانون خانواده و مدرسه با همراهی دستگاه های مسوول باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
قاسمی یادآورشد: امروزه آسیب های اجتماعی بسیار پیچیده و دارای ابعاد گوناگونی است که باید به آن نگاه عمیقی داشت.
مدیرکل آموزش و پرورش البرز ادامه داد: آمارهایی که در حوزه آسیب های اجتماعی مطرح می شود بیانگر این واقعیت است که باید آسیب ها را ریشه یابی کرد و با هم افزایی بین دستگاهی برای کاهش و پیشگیری از آسیب های اجتماعی گام برداشت.
وی اضافه کرد: یکی از ریشه های جدی اصلی آسیب های اجتماعی،مشکل اقتصادی است که این موضوع مهم نیاز به نگاه ملی مسوولان دارد.
قاسمی با بیان اینکه هم اکنون شاهد نگاه کنترل وعدم افزایش آسیب های اجتماعی در جامعه هستیم، افزود: برای کاهش آسیب ها باید نگاه جامع حاکم باشد تا هر دستگاهی بر حسب وظایفی که برعهده دارد در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در جامعه عمل کند.
دادستان عمومی و انقلاب استان البرزنیزدر این دیدار با اشاره به اهمیت نظام تعلیم و تربیت گفت: ۱۵ سال سابقه معلمی دارم و به آموزش و پرورش معتقد هستم و همواره تاکیدکرده ام در برنامه ریزی های دستگاه قضا باید به کارکرد و نقش مدرسه توجه شود.
استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.
منبع:ایرنا
انتهای پیام

 

 

پیام بنیانگذار

مصطفی راستینه هر اجتماع انساني، فرهنگ خاصي دارد که مي‏توان آنها را از يکديگر تميز داد. بدين معني

آمار بازدید کنندگان

کاربران
3
مطالب
485
نمایش تعداد مطالب
127331