آسیب‌های اجتماعی به عادت تبدیل نشود


مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه اگر به آسیب‌های اجتماعی توجه نشود کم کم به عادت تبدیل خواهد شد، گفت: رسانه زمینه‌ساز تحولات اجتماعی و مدنی است.
روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی به نقل از ایسنا،عباسعلی بهاری، امروز سه شنبه 24 دی، در نشست تخصصی پیرامون نقش رسانه‌ها در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، اظهار کرد: رسانه پیام‌رسان مشکلات مردم به مسئولان و در مقابل وظیفه پاسخ‌دهی مسئولان به مردم را بر عهده دارد.
وی با بیان اینکه رسانه پل ارتباطی بین مردم و مسئولان است، افزود: اگر صفحات فرهنگی اجتماعی رسانه‌ها در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی پر رنگ تر شود، قطعا در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی تاثیرگذار خواهد بود.
به گزارش ایسنا، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه اگر به آسیب‌های اجتماعی توجه نشود کم کم به عادت تبدیل خواهد شد، گفت: خراسان جنوبی از نظر آسیب‌های اجتماعی در وضعیت مطلوبی قرار دارد.
بهاری با بیان اینکه خراسان جنوبی از نظر آسیب‌های اجتماعی در رده پایین جدول قرار دارد، یادآور شد: دستگاه‌های متولی در بحث آسیب‌های اجتماعی باید به رسانه‌ها پاسخگو باشند.
ناصر نبی‌زاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی نیز در این نشست اظهار کرد: نمایشگاه آسیب‌های اجتماعی در آینه مطبوعات که سال ۹۷، برگزار شد در سال آینده، در بستری گسترده‌تر با حضور تمامی رسانه‌ها برگزار خواهد شد.
وی با تاکید بر پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ارتقاء سطح سلامت جامعه، خاطرنشان کرد: رسانه‌ها نقش موثری در شناسایی زوایای آسیب‌های اجتماعی و اطلاع‌رسانی آن به جامعه و مسئولان دارند.
مژگان شریفی، معاون دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه با اشاره به نقش موثر رسانه‌ها در کاهش آسیب‌های اجتماعی، گفت: تعداد سازمان‌های مردم نهاد در خراسان‌جنوبی از ابتدای دولت ۴۰ درصد افزایش داشته است.
وی یادآور شد: در خراسان‌جنوبی ۴۹۲ سازمان مردم ‌نهاد فعالیت دارند که از این تعداد ۲۲۱ سازمان مردم نهاد از استانداری و فرمانداری مجوز گرفته‌اند.
در این جلسه نمایندگان رسانه‌ها به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با شناسایی و رفع آسیب‌های اجتماعی پرداختند.
منبع:ایسنا
انتهای پیام

 

پیام بنیانگذار

مصطفی راستینه هر اجتماع انساني، فرهنگ خاصي دارد که مي‏توان آنها را از يکديگر تميز داد. بدين معني

آمار بازدید کنندگان

کاربران
3
مطالب
485
نمایش تعداد مطالب
127345