اعتیاد جوانان

آموزش و پرورش نقطه تحولی در مبارزه با آسیب‌های اجتماعی است

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر خوزستان با اشاره به فعالیت اثربخش آموزش و پرورش در حوزه مبارزه با آسیب‌های اجتماعی گفت: این شورا از همه برنامه‌های اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش حمایت می‌کند.

روابط عمومی بنیاد به نقل از روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خوزستان؛ محمد صفری با اشاره به طرح‌های پیشگیرانه اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان بیان کرد: ۲ طرح توانمندسازی اجتماعی دانش‌آموزان و همچنین طرح یاریگران زندگی از جمله طرح های وزارتی آموزش و پرورش برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی است.

وی گفت: آموزش و پرورش استان نقطه تحولی در حوزه مبارزه با آسیب‌های اجتماعی در استان است، شورای هماهنگی همه حمایت‌های لازم از مجموعه تعلیم و تربیت استان برای اجرای هر چه بهتر این ۲ طرح را خواهد داشت.

دبیر شورا ادامه داد: کمیته فرهنگی و پیشگیری به ریاست آموزش و پرورش خوزستان یکی از اثربخش‌ترین و مهمترین کمیته‌های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان است که این اثربخشی تنها با اقدامات مداخله‌ای فرهنگی و آموزشی توسط مدیران و معلمان مدارس سراسر استان محقق شده است.

صفری با اشاره به برنامه‌های سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر در استان اظهار داشت: هر ساله در کشور ۳۱ خرداد تا ۷ تیرماه به عنوان هفته مبارزه با مواد مخدر گرامی داشته می‌شود که مهمترین هدف آن کمک به گسترش نهضت فرهنگی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد است.

وی ادامه داد: مسوولیت پذیری اجتماعی، توسعه مشارکت‌های مردمی و کاهش تقاضای مواد مخدر، تقویت و حمایت از طرح یاریگران زندگی، ارتقای فرهنگ عمومی و پیشگیری اعتیاد، پژوهش محوری، تحول و مهار اعتیاد، تقویت همکاری‌های بین بخشی فرابخشی در عرصه مبارزه با مواد مخدر، حمایت از مشارکت خیران، بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی و تقویت برنامه‌های کاهش تقاضای مواد مخدر از جمله برنامه‌های کلیدی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در حوزه مبارزه با آسیب های اجتماعی از جمله مبارزه با معضل مواد مخدر در استان است.

دبیر شورا مهمترین راهبرد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان را برنامه ریزی برای کاهش تقاضای موادمخدر دانست و بیان کرد: آموزش و پرورش خوزستان به عنوان مهمترین نهاد متولی فرهنگ در استان نقشی کلیدی در تحقق این راهبرد را بر عهده دارد و فعالیت کمیته فرهنگی و پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خوزستان به ریاست مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز در همین راستا ارزیابی می‌شود.

وی گفت: ادامه این فعالیت‌های اثربخش تنها با اجرای برنامه های علمی و پژوهشی مدون بر اساس کار گروهی و نظارت مستمر محقق خواهد شد.
انتهای پیام

, ,
نوشتهٔ پیشین
طرح ساماندهی متکدیان با فرهنگ سازی موفق می شود
نوشتهٔ بعدی
ترویج فرهنگ عفاف و حجاب موجب پیشگیری از معضلات اجتماعی می شود

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست