تاثیر طلا، ارز و خودرو بر سلامت روان

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: امروز مساله ارز و طلا و خودرو صرفا یک مساله اقتصادی نیست و حتی یک مساله روانشناسی هم محسوب می‌شود و نباید از آسیب‌های روانی آن غافل شد.

روابط عمومی بنیاد به نقل از  ایلنا، الهام فخاری در نشست سلامت روان که به مناسبت هفته سلامت روان و با حضور تعدادی از انجمن‌ها و پنج عضو دیگر شورای شهر تهران در محل سالن کنفرانس ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم نهاد شهر تهران برگزار شد، گفت: در شرایط فعلی اهمیت سلامت روان و ضرورت توجه به آن بیشتر از گذشته مشهود است و مسائلی مانند تحریم‌های اقتصادی، کرونا و … روی تمام ابعاد زندگی ازجمله سلامت روان تاثیر گذاشته است.

او با بیان اینکه پیش‌بینی ناپذیز بودن اوضاع سلامت روان را به مخاطره می‌اندازد و به آن آسیب می‌زند، گفت: امروز مساله ارز و طلا و خودرو صرفا یک مساله اقتصادی نیست و حتی یک مساله روانشناسی هم محسوب می‌شود و نباید از آسیب‌های روانی آن غافل شد.

توجه به سلامت روان در برنامه سوم و بودجه سالانه شهرداری تهران

فخاری با بیان اینکه انتظار از شورای شهر پنجم با وجود نگاه جامع‌نگری که داشته است، بیشتر از این بود، گفت: سلامت روان یکی از کلیدواژه‌ها و برنامه‌های اصلی کار شورای شهر پنجم بوده است و در برنامه سوم توسعه شهر تهران و سند بودجه نیز از سوی شورای شهر مورد توجه جدی قرار گرفته و ردیف مشخصی نیز دریافت کرده است.

رییس شورای استان تهران ادامه داد: در راستای تحقق همین مسائل نیز ما تفاهم‌نامه‌ای با سازمان نظام روانشناسی و مشاوره داشتیم و اقدامات مختلفی نیز انجام شده است.

فخاری با بیان اینکه آگاهی جامعه در مورد سلامت روان نسبت به ۱۰ – ۱۵ سال قبل بیشتر شده است، گفت: اما متاسفانه همچنان این موضوع جزو پنج اولویت اول بسیاری از مدیران ما نیست و لازم است که ما نگاه به شهر را از منظر سلامت روان تغییر بدهیم.

ضرورت تهیه پیوست سلامت روان برای پروژه‌های معماری و شهرسازی

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه لازم است که پروژه‌های شهرسازی و معماری پیوست سلامت روان هم داشته باشند، گفت: ما در تفاهم نامه با سازمان نظام روانشناسی کمیته روانشناسی شهری را ایجاد کردیم.

او به موضوع روانشناسی بحران نیز اشاره کرد و افزود: تهران شهری مستعد بحران است و باید مورد توجه قرار بگیرد که چه مواردی باید قبل و حین و پس از بحران برای سلامت روان شهروندان انجام شود. ما باید بدانیم که اخبار بحران در شهر را منتشر کنیم.

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: چگونگی تسهیل حضور عادلانه افراد با نیازهای ویژه هم جزو مواردی است که با کمک روانشناسی می‌توان تا حدی حل و فصل کرد.

 

نوشتهٔ پیشین
کاهش آسیب‌های اجتماعی جامعه از رویکردهای مهم اوقاف است
نوشتهٔ بعدی
سایت‌های همسریابی ساز و کاری برای ازدواج دائم ندارند

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست