فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

مشکلات‌ فضاهای ورزشی درون مدرسه ای در اصفهان نیازمند توجه ویژه است

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

اصفهان – ایرنا – معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت:در زمان حاضر چالش های جدی در زمینه فضای برگزاری مسابقات ورزشی درون مدرسه در این استان از نظر ایمنی و سلامت دانش آموزان وجود دارد که نیازمند توجه ویژه مسوولان است.

آذر کیوان امیرپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ایمن سازی فضاهای ورزشی در مدارس به‌عنوان یکی از اصلی ترین مباحث موجود در زمینه برگزاری مسابقات و فضاهای ورزشی استان است.

وی ادامه داد : معضلاتی در مورد ایمن سازی سطوح، میله های والیبال، بسکتبال، تیرهای دروازه و سکوهای برگزاری مراسم صبحگاه وجود دارد.
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان اظهار داشت: باید نسبت به ایمن سازی همه فضاهای موجود در مدارس که احتمال بروز کوچکترین آسیب برای دانش آموزان دارد، به‌صورت ویژه اقدام کرد.
وی خاطرنشان کرد: ۱۰ درصد مدارس معادل ۵۳۷ باب مدرسه از مجموع پنج هزار و ۳۷۶ مدرسه این استان را در سال‌جاری با اعتباری که در حوزه تربیت بدنی تامین شده، ایمن سازی خواهیم کرد.
امیرپور گفت : ۳۰ درصد مدارس استان برای برگزاری مسابقات ورزشی درون مدرسه ای جزو مدارس هدف ما محسوب می شود که ۳۱۰ هزار و ۵۰۲ نفر از دانش آموزان و هزار و ۵۶۱ آموزشگاه را در استان زیر پوشش قرار می دهد.
وی افزود: مسابقات ورزشی در مجموعه وزارت آموزش و پرورش امسال به‌نام شهدای دانش آموز مدارس زینبیه و ثارالله میانه مزین شده است که ۳۸ نفر از دانش آموزان در سال ۶۱ به شهادت رسیدند.
وی با اشاره به اهداف عمومی و اختصاصی برگزاری مسابقات درون مدرسه ای، اظهار داشت: برگزاری این مسابقات در راستای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است و مدرسه بعنوان یک ظرفیت بزرگ و کانون حضور دانش آموزان باید مورد توجه جدی قرار گرفته شود و مشارکت طلبی دانش آموزان را در این زمینه افزایش دهیم.

امیرپور بیان کرد: امسال حدود چهار میلیارد تومان برای خرید تجهیزات ورزشی از مجموعه وزارت آموزش و پرورش جذب کردیم که تجهیزات ورزشی لازم برای مدارس خریداری شده و تا ۲ هفته آینده در تمام مدارس استان توزیع خواهد شد.
در زمان حاضر حدود یک‌میلیون دانش‌آموز در بیش از ۶ هزار واحد آموزشی در استان مشغول به تحصیل هستند.

/انتهای پیام
LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *