کاهش آسیب‌های اجتماعی جامعه از رویکردهای مهم اوقاف است

نسیم گیلان – رودسر -رئیس اداره اوقاف رودسر و املش رسالت کنونی اوقاف در شرایط فعلی جامعه را کاهش آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد.

روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرنگار مهر ، محمد قاسم پور امروز (سه‌شنبه) در نشست خبری محور کاهش آسیب‌های اجتماعی را پیرامون بقاع متبرکه عنوان کرد و افزود: تمام اهتمام و تلاش ما بر این است تا از ظرفیت عظیم بقاع متبرکه برای کاهش آسیب‌های اجتماعی مردم استفاده کنیم.
وی در ادامه با اشاره به نقش و اهمیت رسانه‌ها در احیای موقوفات و تبدیل آن به قطب فرهنگی، همت مضاعف رسانه‌ها را در روشنگری افکار عمومی بسیار برجسته عنوان مرد و گفت: رسانه‌ها باید در این زمینه بیش از گذشته فعالیت کنند.
رئیس اداره اوقاف رودسر و املش بر ضرورت نوآوری و تزریق مدیریت جدید و پویا در هیأت‌های امنا و ترمیم در ساختار مدیریت بقاع را در افزایش تبدیل موقوفات به قطب فرهنگی و کاهش آسیب‌های اجتماعی تأکید کرد.
وی با بیان اینکه میراث ماندگار وقف ارتباطی عمیق با اندیشه‌های دینی و متعالی و انسانی دارد، گفت: وقف به اندیشه‌های بشری و الهی انسان مانایی و پویایی می‌بخشد و نام نیک انسان را بر اریکه زمان، ثبت و ضبط می‌کند.
قاسم پور همچنین با اشاره به ارتقای مراکز فرهنگی رودسر به مراکز افق از یک مرکز به ۱۲ مرکز در سال جاری، تصریح کرد: در راستای حمایت از جامعه هدف و از محل موقوفات ۳۰۰ بسته معیشتی به ارزش ۷۵ میلیون تومان در این شهرستان‌ها توزیع شده است.
وی با بیان اینکه در دهه وقف نیز ۲۵۰ بسته معیشتی به محض تأمین اعتبار بین مردم توزیع خواهد شد، گفت: در این مدت هیأت امنا و خیران چهار هزار بسته معیشتی به ارزش ۶۰۰ میلیون تومان در رودسر و املش توزیع کرده‌اند.
قاسم پور با اشاره به اینکه بیش از ۳۰۰ میلیون تومان در راستای اجرای نیت واقفان، تصریح کرد: شهرستان‌های رودسر و املش ۱۸۷ بقعه متبرکه، ۴۵۷ مسجد با تعداد ۶۵۰ نفر هیأت‌های امنا و ۳۲۰ نفر خادم فعالیت دارند.
وی مجموع موقوفات را ۱۱۶ مورد عنوان کرد و افزود: رودسر و املش دارای سه هزار و ۲۲۵ رقبه وجود دارد.

نوشتهٔ پیشین
پیشنهاد الزامی شدن گذراندن دوره‌های آموزشی مرتبط با ازدواج روی میز دولت
نوشتهٔ بعدی
تاثیر طلا، ارز و خودرو بر سلامت روان

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست