رئیس بهزیستی جهرم خبرداد: ۸۰ کودک کار خیابانی از سطح شهر جهرم جمع آوری شدند

روابط عمومی بنیاد به نقل از مهر :

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی سلمانی چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کودکان کار به کودکان کارگری گفته می‌شود که به صورت مداوم و پایدار به خدمت گرفته می‌شوند، به طوریکه این امر آن‌ها را در بیشتر اوقات از رفتن به مدرسه و تجربهٔ دوران کودکی بی‌بهره می‌سازد و سلامت روحی و جسمی آن‌ها را تهدید می‌کند.

وی افزود: در پی اقدامات اورژانس اجتماعی کلیه کودکان کار خیابانی که در سطح شهرستان مشغول کار یا تکدی‌گری بودند و تعداشان به ۸۰ نفر می‌رسید، جمع آوری و بهزیستی معرفی شدند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان جهرم با بیان اینکه در حال حاضر می‌توان گفت که هیچ کودک کار خیابانی در جهرم نیست، بیان داشت: مگر در مواردی مثل که کودکان از اتباع خارجی که کارت اقامت ندارند و در دست شناسایی هستند و یا کودکانی که از شهرهای دیگر به صورت موقت و چند ساعته برای کار یا تکدی گری آورده می‌شوند.

سلمانی گفت: از آن‌جایی که کمک به کودکان کار، انگیزه درس خواندن را از آن‌ها می‌گیرد و به کارهای کاذب تشویق می‌شوند، لذا از هر گونه کمک به آنان خودداری کنید.

وی بیان کرد: کودکان کار اغلب وابسته به تیم‌های تکدی‌گری و قاچاق موادمخدر هستند، بنابراین بهترین کمک، معرفی کردن این کودکان به اورژانس اجتماعی و بهزیستی است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان جهرم در پایان اعلام کرد: از مردم فهیم شهرستان جهرم می‌خواهیم در صورت مشاهده‌ی هر کودک کار خیابانی با اورژانس اجتماعی (۱۲۳) و یا بهزیستی تماس بگیرید.

 

انتهای پیام/

, , , , ,
نوشتهٔ پیشین
گرایش به داروهای غیراستاندارد، تهدید کننده سلامت و حیات افراد است
نوشتهٔ بعدی
پیش از ازدواج این ۱۰ شرط مهم را فراموش نکنید

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست