دهیاران خط مقدم مبارزه با آسیب های اجتماعی در روستاها

راستینه رییس بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی صبح  روز یکشنبه  مورخ 20/4/1400 در جلسه با رییس شورای بخش و دهیاران منطقه که در بخشداری  لواسانات برگزار شد  اذعان داشت:

روابط عمومی بنیاد : دهیاران قلب تپنده روستا هستند میبایست با کمک و همیاری آنان و مردم مشکلات به بهترین شکل ممکن حل و فصل گردد. وی افزود:شناسایی به موقع آسیب های هر روستا و ارایه بهترین راه حل برای آنها میتواند خود به تنهایی کمک بسزایی به برطرف نمودن آسیب مورد نظر و همچنین پیشبرد اهداف مشترک نماید.

وی در بیان نقش دهیاران در این حوزه افزود:هر کدام از دهیاران میبایست میزان  بافت و پراکندگی جمعیت  هرروستا ،شناسایی آسیب های مختص آن و کمبود های حوزه ی فعالیتی خود را شناسایی کرده و بدانند که بافت جمعیت منطقه چه می خواهد و دستگاه ها چه کاری باید انجام دهند.

ایشان اضافه کردند متاسفانه از سال 97 به دلیل جزیره ای عمل کردن و نداشتن هم بستگی میان دستگاههای حاضر در لواسان و دهیاران، آسیب های اجتماعی تا این حد گسترده شده و بیش از پیش در خطر هستیم.

خلیلی دهیار روستای کردیان مشکلات ورزشی روستای خود را عنوان کرده و افزود:متاسفانه عدم رسیدگی هرچه تمام تر به مسائل باعث شده  مشکلی ساده تبدیل به معضل گردد.

آقای سروریان دهیار کند علیا از مختلط بودن سرویس بهداشتی مدرسه توحید آن روستا خبر داد. وی افزود: حدود سه سال پیش قرار بود مشکل عنوان شده با کمک بخشدار و رییس آموزش و پرورش حل شود ولی تا به امروز ترتیب اثر داده نشده است.

آقای اسماعیلی رییس اداره ورزش و جوانان لواسانات  اذعان داشتند کمبود امکانات  باعث بروز آسیبهای بیشتر به اجتماع میگردد و تربیت بدنی ستون محکم پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.

ایشان اضافه کرد:با وجود تمامی مشکلات و موانع در کنار مردم ایستاده ایم و به یاری خداوند و همکاری مردم و مسئولین انشالله به زودی به تمامی مشکلات رسیدگی خواهیم کرد.

طلایی دانا رییس شورای بخش لواسانات ضمن تشکر از زحمات بنیاد اهمیت همکاری در این حوزه را متذکر شد و اعلام کرد علیرغم اینکه خیلی دیر دست به کار شده ایم ولی میتوانیم با کمک یکدیگر جوانان و نسل بعدی کشورمان را تربیت کنیم.

علی ملکیان عضو شورای بخش لواسانات اظهار داشت:تا زمانیکه سیستم آموزشی کشور همراهی نکند شاهد هیچگونه اتفاق خوشایندی نخواهیم بود.

مصطفی راستینه رییس بنیاد افزود: اهمیت ندادن به آموزش فرزند پروری به سبک نوین ،کنترل آسیب های روانی کرونا و پسا کرونا و فشار اقتصادی زیاد بر روی خانواده ها نیاز به مدیریت خانواده داشته و این مدیریت با آموزش صحیح و به موقع شکل میگیرد.

امید است که با سهل انگاری دغدغه را به مسئله،مسئله را به معضل،معضل را به آسیب،آسیب را به بحران و بحران را به فاجعه تبدیل نکنیم.

 

 

 

نوشتهٔ پیشین
جلسه مدیر دفتر نمایندگی بنیاد با معاون مدیر کل اجتماعی استاندری چهارمحال و بختیاری
نوشتهٔ بعدی
برگزاری جلسه مشترک جمعیت زنان چهارمحال و بختیاری و نمایندگی بنیاد در استان

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست