pishgiri

بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی

pishgiri
همسر

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی میباشد

با گذشته جنسی همسرتان چگونه برخورد کنید؟

دراینجا توصیه هایی برای شما زوج های عزیز آورده ایم، که به زوج های بسیاری کمک کرده است. این مقاله را با ما دنبال کنید، شاید با کمک گرفتن از این راهنمایی ها، مشکلات شما نیز برطرف شود.

با گذشته جنسی همسر چه باید کرد؟

“زوج هایی که قبل از ازدواج رابطه جنسی داشته اند، در زندگی زناشویی خود دچار مشکل خواهند شد.”
این جمله از زبان یک کارشناس ازدواج و رئیس موسسه ی پویایی شناسی خانواده خطاب به شنوندگان کثیری از افراد متاهل می باشد. از طریق کارهای موسسه ی پویاشناسی خانواده روی هزاران زوج، متوجه شده ایم که نتایج احساسی روابط جنسی پیش از ازدواج، در اکثر موارد، روی بیشتر جنبه های زندگی زناشویی افراد تاثیر منفی می گذارد.
بیش از نیمی از افرادی که امروزه ازدواج می کنند، سابقه رابطه جنسی خود را وارد زندگی زناشویی خود می کنند. و به نظر من فقط با صحبت کردن درمورد این مشکلات کاری از پیش برده نمی شود، و مشکلات این ازدواج ها حل نخواهد شد.

پس با این مشکلات چه باید کرد؟ دراینجا توصیه هایی برای شما زوج های عزیز آورده ایم، که به زوج های بسیاری کمک کرده است. این مقاله را با ما دنبال کنید، شاید با کمک گرفتن از این راهنمایی ها، مشکلات شما نیز برطرف شود.

رابطه جنسی قبل از ازدواج چه فرقی با رابطه جنسی بعد از ازدواج دارد؟

رابطه جنسی قبل از ازدواج بسیار با رابطه عاشقانه پس از ازدواج تفاوت دارد. در رابطه های جنسی که پیش از ازدواج انجام می شود، هدف بیشتر ارضای نیاز جنسی، کنجکاوی، نمایش قدرت در جذب جنس مخالف و گاها هوس بازی است اما در رابطه جنسی پس از ازدواج هدف پیشبرد زندگی مشترک نیز به عنوان یکی از اهداف مهم اضافه می شود.

همچنین در روابط جنسی پس از ازدواج، تعهد، مسئولیت پذیری و تداوم بخشیدن به زندگی نیز اثر گذار هستند اما در روابط جنسی در دوران دوستی تعهد و الزام خاصی وجود ندارد و صرفا این کار با هدف سرگرمی و لذت بردن انجام می شود.

همسر
همسر

روابط جنسی پیش از ازدواج به چه علتی انجام می شوند؟

یکی از اصلی ترین دلایل جذب دختران و پسران به رابطه جنسی، غرایز آن ها است اما دلایل دیگری نیز برای راغب شدن افراد به تجربه یک رابطه جنسی در دوران دوستی وجود دارد که در اینجا به بررسی آن ها می پردازیم.

1- غریزه جنسی

بیولوژی انسان، او را به سمت برقراری ارتباط جنسی با جنس مخالف سوق می دهد. گرایش به انجام رابطه جنسی به دلیل مسائل هورمونی و روانشناختی صورت می گیرد و متقابلا به روی ذهن، احساسات و جسم فرد نیز تاثیر می گذارد.

2- ایجاد تعهد

برخی از دختران از رابطه جنسی پیش از ازدواج به عنوان یک مشوق برای متعهد کردن دوست پسرشان استفاده می کنند و سعی می کنند که با این کار، او را در رابطه حفظ کنند یا دوست پسر را مجبور به ازدواج با خودشان کنند.

3- عادت کردن

رابطه جنسی به شدت اعتیاد آور است و به همین علت، دختر و پسری که حتی یک بار رابطه جنسی قبل از ازدواج را تجربه کرده باشند، به سرعت به آن وابسته شده و ممکن است رابطه های بعدی را صرفا به خاطر عادت انجام دهند.

4- ترغیب رسانه

برخی از دختران و پسران، از رسانه ها به عنوان یک عامل اصلی در گرایش یافتن به رابطه جنسی یاد می کنند. همچنین دوستان و اطرافیان نیز ممکن است فرد را تحریک کنند تا برای یک بار هم که شده رابطه جنسی را تجربه کند.

همسر
همسر

تفاوت ایجاد کنید

گاهی افراد در حالی ازدواج می کنند که در گذشته با افراد دیگری رابطه جنسی داشته اند. حتی اگر بدانید که همسر شما نیز مثل خودتان در گذشته چنین عملی را مرتکب شده است، باز هم مقابله با این احساس گناه و خیانت بسیار دشوار است.
دلیل این که با شنیدن این مسئله ناراحت و رنجیده خاطر می شویم، به خاطر حسی است که خداوند در همه ی ما قرار داده، اینکه می خواهیم طرف مورد نظر تمام و کمال متعلق به ما باشد. همه ی ما می خواهیم که خصوصی ترین لحظات زندگی همسرمان با ما گذشته باشد و تجربیاتی را با ما بگذراند که از هر لحاظ متفاوت باشد و به هیچ وجه شبیه به تجربیاتی که با دیگران گذرانده نباشد.

احساس خیانت

زمانی که متوجه می شویم فرد دیگری عمیق ترین و پنهان ترین قسمت وجودی همسرمان را تجربه کرده است، احساس می کنیم به ما خیانت شده است. احساس می کنیم کسی چیزی را که فقط متعلق به ما بوده از ما دزدیده است و به هیچ وجه دوست نداریم همسرمان را با کسی شریک شویم، حتی اگر جریان به سالها قبل برگردد.

بنابراین، باید این حق امتیاز را به همسرمان هم بدهیم. باید سعی کنیم لحظاتی را با او بگذرانیم که هیچ کس دیگری قبلاً با او تجربه نکرده است.

یاد آوری نکات مثبت همسرتان

به این بیاندیشید که چرا بین این همه نفر، همسرتان را برای ازدواج انتخاب کرده اید و چه چیز باعث می شود که ازدواج شما خاص و منحصر به فرد باشد. به دنبال چیز هایی باشید که برای اولین بار برای هر دوی شما اتفاق می افتد که تابحال هیچکدام از شما آن تجربه را با فرد دیگری نگذرانده اید.

به رابطه بین زندگی جنسی و سلامت احساسی خود دقت بیشتری داشته باشید

زندگی جنسی شما نشانگر سلامت کلی شما در رابطه تان است. اگر با تصور رابطه جنسی با همسرتان احساس آرامش و راحتی می کنید، به این معناست که رابطه تان در وضعیت خوبی قرار دارد. اما اگر در این رابطه تفکراتی منفی داشته باشید، به استثنای مشکلات جسمی دوره ای، در اکثر موارد به این معناست که شما و همسرتان از نظر احساسی بسیار از هم فاصله دارید.

زمانی که رابطه شما در وضعیت خوبی قرار داشته باشد، ایجاد رابطه جنسی نتیجه ی آن خواهد بود. هر دوی شما احساس امنیت و آرامش خواهید کرد و این رابطه جنسی باعث بهبود وضعیت سلامتی روحی و احساسی شما خواهد شد. حتماً در همه موارد اهمیت سلامت جنسی و احساسی خود و همسرتان را در نظر بگیرید و مطابق با آن رفتار کنید.

با اینکه این موارد نمی تواند بهبودی آنی در روابط شما ایجاد کند، اما به عقیده من سریعترین راه حل هاست. زوج های زیادی از این راهکارها استفاده کرده و موفق بوده اند. مطمئن هستم برای شما نیز اثر بخش خواهد بود. پس امتحان کنید!