فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

6 تکنیک برای افزایش سطح انرژی

6 تکنیک برای افزایش سطح انرژی

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی میباشد

برای شما هم پیش آمده که بعدازظهر پلک‌های‌تان بی‌اختیار روی هم برود و احساس کنید انرژی ندارید؟ در این حالت، برای سرحال شدن به دنبال مصرف خوراکی‌هایی مانند آب نبات، یک فنجان قهوه یا نوشیدنی انرژی‌زا نباشید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از سلامت نیوز، شکر و کافئین ممکن است فوری شما را سرحال کند، اما بعد از این‌که تاثیرشان فروکش کرد ممکن است حتی بیشتر از قبل احساس کمبود انرژی داشته باشید. چیزی که شما به آن نیاز دارید یک راه‌حل پایدار برای جلوگیری از سستی و بی‌حالی است که در ادامه چند مورد از آن ها را به نقل از «webmd.com» مرور می‌کنیم:

  1. ورزش کنید

ورزش یک تقویت‌کننده طبیعی انرژی است، زیرا به بدن کمک می‌کند خون غنی از اکسیژن را به قلب، عضلات و مغز برساند.

  1. از نور آفتاب کمک بگیرید

تحقیقات نشان می‌دهد فقط چند دقیقه پیاده‌روی در یک روز گرم و آفتابی می‌تواند روحیه، حافظه و توانایی جذب اطلاعات جدید را در شما افزایش دهد.

  1. میان‌ وعده مصرف کنید

مغز برای عملکرد بهینه به سوخت نیاز دارد. کاهش سطح قند خون، باعث کاهش عملکرد ذهن می‌شود و شما احساس گیجی و خواب ‌آلودگی می‌کنید. مصرف میان وعده‌های حاوی پروتئین و کربوهیدرات‌های دیرهضم مانند برش‌هایی از موز با کره بادام‌زمینی یا انواع آجیل که سرشار از منیزیم و فولات هستند به حفظ سطح قند خون و درنتیجه افزایش سطح انرژی در طولانی ‌مدت و رفع خستگی کمک می‌کند.

  1. صاف بنشینید

خم شدن شانه‌ها روی رایانه می‌تواند باعث شود زودتر از آن چه که باید خسته شوید. پس صاف بنشینید ، به این معنا که شانه‌ها را عقب ببرید، چشم‌ها را مستقیم به جلو بدوزید و به کمرتان کمی قوس بدهید. این حالت به شما انرژی بیشتر و حتی اعتماد به نفس بالاتری خواهد داد.

  1. آب بنوشید

کم‌آبی هم می‌تواند باعث ایجاد حالت خواب آلودگی شود. بنابراین سعی کنید وقتی خستگی به سراغ تان آمد یکی دو لیوان آب بنوشید.

  1. چند نفس عمیق بکشید

تنفس ناصحیح، سطح توانایی بدن را برای تحویل اکسیژن به سلول‌ها کاهش می‌دهد، در نتیجه سلول‌ها تحت فشار قرار می‌گیرند و نمی‌توانند انرژی کافی را تامین کنند. تنفس درست که همان تنفس عمیق دیافراگمی یا شکمی است باعث پمپاژ خون می‌شود و انرژی شما را در تمام طول روز افزایش می‌دهد.

آخرین مطالب

اشتراک گذاری