فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

9 روش آماده سازی غذا برای کاهش وزن سریعتر

9 روش آماده سازی غذا برای کاهش وزن سریعتر

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی میباشد

روش های زیر به شما کمک می کند تا در مسیر کاهش وزن خود، غذاهای سالمی بخورید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از سلامت نیوز، اگر می خواهید وزن کم کنید، داشتن یک برنامه غذایی سالم می تواند تفاوت اساسی را ایجاد کند.

تهیه وعده های غذایی سالم و خانگی نیز می تواند سلامت شما را تقویت کند. بر اساس تحقیقات سال 2020 منتشر شده در مجله آمریکایی سبک زندگی، افرادی که در خانه آشپزی می کنند نسبت به افرادی که بیرون غذا می خورند یا غذاهای آماده مصرف می کنند کالری کمتری مصرف می کنند، غذاهای با کیفیت بالاتر مصرف می کنند، در هزینه غذا صرفه جویی می کنند و افزایش وزن کمتری را تجربه می کنند.

از پخت و پز گسترده تا ایجاد یک برنامه خرید مواد غذایی جامد، نکات آماده سازی وعده های غذایی نام برده شده، مسیر کاهش وزن شما را تسریع می کند.

از دستور العمل های حاوی فیبر و پروتئین بالا استفاده کنید

آماده سازی وعده غذایی خود را با دستور العمل هایی شروع کنید که حاوی سبزیجات غنی از فیبر و منابع پروتئینی مانند حبوبات یا مرغ بدون چربی است. نمی توان اغراق کرد که چه مقدار ترکیب وعده غذایی می تواند بر کاهش وزن تأثیر بگذارد. با این حال فیبر حاصل از محصولات و پروتئین گوشت‌های بدون چربی و برخی منابع گیاهی نقش اساسی در کنترل گرسنگی دارند. فیبر و پروتئین به آرامی در معده تجزیه می‌شوند، به این معنی که با خوردن یک وعده غذایی مملو از این مواد مغذی می‌توانید بدون احساس گرسنگی طولانی‌تر بمانید.

برنامه ریزی داشته باشید

برنامه‌ریزی زمان آماده‌سازی وعده‌های غذایی در تقویم شما یک راه ساده و در عین حال مؤثر برای کمک به برنامه‌ریزی و آماده‌سازی وعده‌های غذایی است و به شما کمک می‌کند در مسیر اهداف کاهش وزن خود بمانید. روزی را انتخاب کنید که وقت خالی بیشتری داشته باشید و مدتی را به چیدن دستور العمل‌ها، خرید مواد غذایی و پخت و پز اختصاص دهید.

پروتئین بیشتری مصرف کنید

آماده سازی وعده های غذایی خود را با پختن دسته ای از غذاهای پر پروتئین مانند مرغ کبابی که می توانند در غذاهای مختلف در طول هفته استفاده شوند، ساده کنید. این ترفند باعث صرفه جویی در زمان می شود و گنجاندن پروتئین در هر وعده غذایی را بدون دردسر می کند.

پروتئین مورد علاقه‌تان را با استفاده از فر، تابه، سرخ‌کن یا هر وسیله دیگری که موردعلاقه‌تان است بپزید. سپس می‌توانید این پروتئین‌ها را با مواد مختلف ترکیب کنید تا هر روز یک وعده غذایی متفاوت درست کنید.

هنگام خرید مواد غذایی برنامه ریزی داشته باشید

قبل از رفتن به سوپرمارکت، فهرستی از مواد مورد نیاز برای دستور پخت غذا تهیه کنید. داشتن یک برنامه به جلوگیری از خریدهای فوری کمک می کند و خرید شما را بر انتخاب های سالم متمرکز می کند.

بیشتر مردم حتی قبل از شروع آماده‌سازی وعده‌های غذایی تسلیم می‌شوند، زیرا با گزینه‌های موجود در فروشگاه درگیر می‌شوند. در عوض، دستور العمل‌هایی را که می‌خواهید انتخاب کنید، و فهرستی از مواد غذایی تهیه کنید. این کار خرید شما را بسیار سریع‌تر می‌کند و از هر گونه دلسردی که ممکن است در زمان خرید دوباره احساس کنید، در امان می مانید.

غذاهای کنسرو شده یا منجمد را در دسترس داشته باشید

وقتی مواد تازه به راحتی در دسترس نیستند، سبزیجات، میوه‌ها و پروتئین‌های کنسرو شده یا منجمد را ذخیره کنید. این گزینه ها به همان اندازه مغذی هستند و برای تهیه سریع غذا بسیار راحت هستند. ( در حد اعتدال)

ارزش غذایی میوه ها و سبزیجات کنسرو شده و منجمد با میوه ها و سبزیجات تازه تفاوتی ندارد. گاهی اوقات، آنها حتی مغذی تر هستند. علاوه بر این، محصولات کنسرو شده و منجمد را می توان برای ماه ها یا حتی سال ها بدون فاسد شدن نگه داشت.

از دستور العمل غذاهای تابه ای استفاده کنید

با دستور العمل غذاهای تابه ای که به شما امکان می دهد چندین غذا را همزمان بپزید، آماده سازی غذا را ساده کنید. اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید و می‌خواهید چه غذاهایی را آماده کنید و می‌خواهید ساده شروع کنید، غذای پروتئینی تابه ای مورد علاقه خود را به صورت آنلاین جستجو کنید تا دستور العمل‌های تابه ای مختلفی را پیدا کنید. دستور العمل های تابه ای عالی هستند زیرا همه چیز به یکباره روی یک وسیله پخته می شود، به این معنی که تجهیزات کمتری مورد نیاز است و ظرف های کمتری برای تمیز کردن خواهید داشت.

اجازه ندهید هزینه های اولیه شما را عقب نگه دارد

در حالی که سرمایه گذاری در ظروف آماده سازی غذا یا تجهیزات آشپزخانه با کیفیت می تواند گران باشد، این یک تصمیم بلند مدت عاقلانه است. در نهایت، داشتن ابزار مناسب، آماده‌سازی غذا را راحت‌تر می‌کند و شما را تشویق می‌کند تا به برنامه کاهش وزن خود پایبند باشید.

وقتی برای اولین بار اقلام غذایی را خریداری می کنید، ممکن است متوجه شوید که گیاهان، ادویه ها، و مواد اصلی مانند برنج قهوه ای و لوبیا بسیار گران هستند. به خاطر داشته باشید که این یک سرمایه گذاری است. در دراز مدت، با مواد غذایی ساده و وسایل ساده می توانید مدل های مختلف غذا درست کنید.

دوران کودکی خود را دوباره زنده کنید

نسخه های نوستالژیک و سالم از وعده های غذایی مورد علاقه دوران کودکی خود را در آماده سازی وعده های غذایی خود بگنجانید. این یک راه سرگرم کننده و رضایت بخش برای متعهد ماندن به اهداف کاهش وزن است.

اگر نمی‌توانید ایده‌های ساده‌ای برای تهیه غذا پیدا کنید، به دوران کودکی‌تان و غذاهایی که دوست داشتید فکر کنید. اسپاگتی؟ فلفل قرمز؟ سوپ رشته مرغ؟ آنها را به صورت فله برای تهیه غذا درست کنید. علاوه بر این، اگر شما از کودکی عاشق این وعده‌های غذایی بودید، احتمالاً امروز هم از آن‌ها لذت می‌برید، بنابراین این گزینه بهتری نسبت به تهیه یک دستور غذای جدید هر هفته است که ممکن است از آن خوشتان نیاید.

غذای اضافی را برای شام آماده کنید

هنگام درست کردن شام، بخش های اضافی باقی مانده را بپزید تا به عنوان غذای باقی مانده یک روز دیگر از آن لذت ببرید. این روش در زمان صرفه جویی می کند و وسوسه انتخاب گزینه های کمتر مغذی را کاهش می دهد.

آخرین مطالب

اشتراک گذاری