دادگستری کازرون طرح حکمین قرآنی را برای کاهش طلاق راه اندازی کرد

روابط عمومی بنیاد به نقل از زاهدان- ایرنا- معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: نسل جوان در خطر فرو ریزی هویت ایرانی و اسلامی بوده و یکی از اصلی‌ترین تهدیدها برای این نسل تهدید هویتی است.

علی زینی‌وند روز پنجشنبه در نشست انجمن کتابخانه‌های سیستان و بلوچستان اظهارداشت: فضای آموزشی و فرهنگی در سال‌ها و دهه‌های گذشته به گونه‌ای پیش‌رفته که این فضا را به دشمنان هویت خودمان واگذار کرده‌ایم.

وی گفت: نسل کتابخوان‌ها در کشور سال به سال تقلیل پیدا می‌کند و مقایسه سال‌های گذشته نشان می‌دهد که نسل کتابخوان واقعا در حال تقلیل است.
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان افزود: نگاهی به گذشته نشان می‌دهد که در بخش‌های دانشگاهی و مدارس و حتی حوزه‌ها دچار آسیب شده‌ایم اما چون این روند تدریجی است خطر آن کمتر دیده می‌شود.
وی بیان کرد: اگر نسل جوان هویت محکمی نداشته باشد غرب زده می‌شود و یا به هر هویتی در خواهند آمد و این خطری است که ما را تهدید می‌کند و منشا آن در فرهنگ‌سازی است.

زینی‌وند ادامه داد: هم‌اینک هدایتگر نسل جوان ما شبکه‌های مجازی و شبکه‌های خارجی از جمله تلویزیون خارجی و شبکه‌های اجتماعی بوده و رسانه‌های مکتوب در رده‌های پایین‌تر قرار گرفته است.
وی خاطرنشان‌کرد: نسل جوان در فضاهای مجازی پیشرو هستند و آثار مکتوب را توجه نمی‌کنند و اگر بخواهیم آثار مکتوب را به نسل جوان منتقل کنیم باید این آثار را به فایل‌ها و فضاهای قابل انتشار در فضای مجازی تبدیل کنیم.
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: نسل جدید در مطالعه بی‌حوصله هستند و به کوتاه خواندن عادت دارند، بنابراین اگر بخواهیم در حوزه کتابخوانی تاثیرگذار باشیم باید مفاهیم را در قالب پیام‌های کوتاه و جذاب از طریق فضاهای مجازی منعکس کنیم.
وی بیان کرد: همه‌گیری کرونا شاید فرصتی است که در این زمینه بخشی از نقایص جبران شود.
زینی‌وند گفت: در سیستان و بلوچستان شاخصه‌هایی همچون دانشگاه‌ها و متون مذهبی از وضعیت خوبی برخوردار هستند و تقریبا منابع مذهبی و کتاب‌هایی که لازمه شکل‌گیری هویت یک مسلمان است در خانه‌ها و کتابخانه‌ها وجود دارد اما در سایر حوزه‌ها نقص جدی داریم و این نقص‌ها در حوزه‌هایی از جمله تربیت یک شهروند مسئولیت‌پذیر دیده می‌شود.
وی افزود: باید نهادهای فرهنگی رویکردی در زمینه این عناوین و مقولات تعریف کنند.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان افزود: نهادهای فرهنگی از جمله نهاد کتابخانه‌ها و فرهنگ و ارشاد اسلامی با تشکیل جلسات هدفمندتر در این امر جدیت داشته باشند.

انتهای پیام/

, , ,
نوشتهٔ پیشین
معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان نسل جوان در خطر فرو ریزی هویت ایرانی و اسلامی است
نوشتهٔ بعدی
مدعی انرژی درمانی زن جوان را در خواب آزار و اذیت کرد

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست