افزایش مصرف شیشه برای بالا بردن لذت رابطه جنسی!

دکترای روانشناسی گرایش تربیتی و مدرس دانشگاه

 

 

روابط عمومی بنیاد : چند روز پیش خبری مبنی بر روند صعودی گرایش زوجهای جوان نسبت به مصرف مواد صنعتی جهت بهبود کیفیت رابطه جنسی در فضای مجازی منتشر شد.در این خبر رئیس گروه پیشگیری از اعتیاد سازمان بهزیستی کشور بیان کرده بود که «این مساله بسیارنگران کننده ، علاوه برعوارض جسمی مثل نارسایی های کبدی و کلیوی، عوارض روانی و اجتماعی به همراه دارد.مصرف شیشه اعتماد به نفس کاذبی به فرد می دهد و فرد تصور می کند که میلی جنسی او افزایش پیدا کرده است .»

در این روش زوجین قبل از رابطه زناشویی،به مصرف شیشه روی آورده و متاسفانه پس از مدتی دچار وابستگی به مصرف مواد می شوند. در ابتدا میل جنسی به سرعت بالا می رود ولی با مصرف طولانی مدت از میزان تمایل کاسته شده و زمینه ساز بروز مشکلات بسیاری از جمله اختالات جنسی وایجاد تنش بین زوجین می شود.از این رو گرایش جوانان به مصرف مواد محرک با انگیزه هایی مانند:افزایش هوشیاری ،شب زنده داری و تمرکز بیشتر جهت انجام کار یا مطالعه رو به افزایش است و نا آگاهانه و بی اطلاع از عوارض خطرناک آن خود را به چاه پرخطر وعمیق اعتیاد می اندازند وگاه  هم مشوق دیگران در انتخاب این مسیر هستند. برای دست یابی به اطلاعات بیشتر درباب این موضوع ، به سراغ «دکتر مهدی عابد دکترای روانشناسی گرایش تربیتی و مدرس دانشگاه » و از روانشناسان بنیاد پیشگیری از آسیبهای اجتماعی رفتیم و نظرشان را در مورد عوارض مصرف شیشه و دیگر مواد مخدر زوجین به بهانه ارتقاء لذت جنسی جویا شدیم که درادامه می خوانید.

افزایش میل جنسی با استفاده از مصرف شیشه صحت ندارد

«دکتر مهدی عابد »روانشناس بنیاد پیشگیری از آسیبهای اجتماعی با اشاره به خطای هاله ای ناشی از مصرف شیشه بیان کرد : در خصوص سوء مصرف شیشه باید اعلام داشت که کوچکترین تاثیری بر دیر انزالی یا حتی نعوظ نداشته و درک اشتباهی که افراد مصرف کننده ها در مورد ماده محرک شیشه دارند، به دلیل خطای هاله ایست که پس از مصرف شیشه حاصل می‌شود.همانطور که گفته شد مصرف شیشه اعتماد به نفس کاذبی به فرد می دهد و فرد تصور می کند که میلی جنسیش افزایش پیدا کرده است. متاسفانه زنانی که قبل از رابطه زناشویی از شیشه استفاده می کنند از نظر احساس و عواطف دچار مشکل هستند .هنگام مصرف شیشه از دیدگاه فیزیولوژیک هورمونی به نام هورمون دوپامین که یک انتقال دهنده عصبی است ،که کنترل کننده احساس لذت است ترشح می‌شود و ترشح این هورمون در زمان مصرف شیشه چندین ده برابر آزاد شدن این هورمون در زمان انزال میباشد و این عامل سبب گشته تا این تصور غلط در بین زوجها و شرکای جنسی ایجاد شود که مصرف شیشه باعث افزایش لذت جنسی است ضمن آنکه هنگام مصرف شیشه احساسات و تصورات غلطی در فرد شکل میگیرد و به دلیل تمرکز بالای بیمار گونه (کلیدکردن) بر موضوع جنسی و تلقین پذیری بالا پس از مصرف شیشه تصورات نادرست و اشتباهی در فرد ایجاد میشود . البته کار در اینجا به پایان نمی‌رسد هنگام مصرف شیشه به دلیل عدم کنترل بر رفتار احتمال انجام رابطه جنسی پرخطر مانند سکس محافطت نشده، سکس مقعدی و حتی تجاوز افزایش می یابد به همین دلیل آمار ایدز، هپاتیت و بیماریهای مقاربتی در مصرف کنندگان شیشه بسیار بالا می‌باشد.

آموزش درست ، بهترین راه برای پیشگیری

وی اظهار داشت : در حوزه پیشگیری بهترین و کم خطر ترین نوع پیشگیری، پیشگیری در سطح یک می‌باشد و بهترین راه دست یابی به آن استفاده از آموزشی درست و واقع بینانه توسط افراد متخصص است، که این امر متاسفانه آنطور که باید مورد توجه قرار نگرفته است . برای موفقیت در این حوزه با توجه به گستردگی زیاد آن احتیاج به یک عزم ملی و استفاده از حمایت سازمانهای مردم نهاد می‌باشد.

استفاده از قرص ریتالین به جهت دیر انزالی

  دکترعابد ادامه داد : هیچ منبع معتبر علمی بر افزایش میل و توان جنسی بعد از مصرف شیشه اشاره نمی‌کند و تنها در بین مواد مخدر مصرف ریتالین آن هم با دوز بالا باعث دیر انزالی می‌گردد و متاسفانه این دارو به صورت ضریب دار عمل کرده به طور مثال مصرف ۵۰mg اگر ۵ دقیقه تاخیر ایجاد نماید مصرف ۱۰۰mg باعث تاخیر ۲۰ دقیقه ای میگردد البته بر اساس آزمایشات این دارو در افرادی که دارای توان جنسی بالایی هستند به مراتب بیشتر عمل خواهد کرد. اثربخشی سوء مصرف هیچ یک از مواد محرک در بالا بردن توان جنسی اثبات شده نیست .

دیدن وشنیدن این اخبار برای همه ما بسیار تلخ و افکارمان را درگیر خود میکند که اعتیاد این معضل اجتماعی دامنگیر تا کی قرار است جان جوان و نوجوان مارا تهدید کند و کسی به فکر چاره ای برای جلوگیری از آسیب های آن نباشد!

 

انتهای پیام/

, , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
۱۵ تفکری که شما را به سمت موفقیت هدایت میکنند
نوشتهٔ بعدی
تمام قد از زحمات شما متشکریم

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست