افتتاح اولین بنیاد پیشگیری از آسیبهای اجتماعی استان تهران با حضور مسئولین بلند پایه

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی میباشد

این گردهمایی با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز گردید. حضور مسئولین بلندپایه از سازمان­ها و ارگان­های مختلف مانند ارتش، سپاه، نیروی انتظامی، مجلس، بهزیستی، وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون­ها، شورای اسلامی شهر و اساتید دانشگاهی بیانگر اهمیت موضوع بود.

ابتدا محمد مهدی صدوقی عضو شورای سیاست گذاری بنیاد پیشگیری از آسیب­های اجتماعی، رئیس سابق پلیس 110 و تربیت بدنی فاتب ضمن خوش آمد گویی به حضار توجه به آسیب­های اجتماعی و روش­های  پیشگیری و کنترل آن در جامعه را یادآوری نمودند. ایشان بر ضرورت شکل ­گیری سازمان­ها و بنیادهای مردمی در خارج از تشکیلات دولتی برای کنترل و جلوگیری از معضلات اجتماعی با روش­های نو و متفاوت که مبتنی بر تحقیق و پژوهش باشد، تأکید نمودند.

در ادامه فیلمی کوتاه از سخنان و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب با موضوع سبک زندگی و جنگ نرم پخش شد.

سپس قائم مقام محترم شورای اسلامی شهر تهران دکتر مرتضی طلایی گفت: “ما باید بتوانیم پیش بینی کنیم و پیشگیری کنیم و امید است این بنیاد با حمایت بهزیستی و بقیه­ی ارگان­های مرتبط بتواند نقش مؤثری در جامعه ایفا نماید.”

اعلام وضعیت قرمز

پس از گذشت 25 سال از پایان جنگ تحمیلی، آژیر قرمز با هدف هشدار خطر ناامنی اجتماعی در سالن اجرای مراسم به صدا درآمد تا حضار، علی الخصوص مدیران و مسئولان، لحظاتی را به یاد زمان جنگ افتاده و به وجود جنگ نرم در جامعه و جدی بودن آن بیندیشند.

وقت خواب و بی خیالی نیست بیدار شوید.

 سپس مصطفی راستینه مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره بنیاد ضمن خوش آمد گویی به حضار، نسبت به تهاجم فرهنگی گسترده و برنام ه­ریزی شده ­ی دشمن از طریق جنگ نرم علیه کشور گفتند: “وضعیت آسیب­های اجتماعی در جامعه طوری شده است که همه­ی ما باید کمک کنیم و نگذاریم بیش از این به جامعه و جوانان لطمه وارد شود. ایشان گفتند در زمان جنگ ما با دشمن روبرو بودیم و توپ و تانک؛ ولی حالا جنگ، جنگ نرم است که تبعات آن صدها برابر 8 سال دفاع مقدس است. همانطور که شهید همت وقت استراحت نداشتند و در ماشین می خوابیدند، الان نیز وقت خواب نیست، بیدار شوید! لطفاً بیدار شوید! در غیر این صورت آینده­ی مبهمی پیش روی ماست.” ایشان ضمن تأکید بر منویات مقام معظم رهبری و نگرانی­های ایشان نسبت به جامعه و خانواده گفتند: “اگر همه­ی ارگان­ها و سازمان­ها، طبق فرمایشات حضرت آقا پیش بروند هیچگاه دچار مشکل نخواهیم شد.” ایشان ادامه دادند: ” آقایان! با سهل انگاری دچار بحران­های زیادی خواهیم شد که خانواده­ی خودمان در اولویت آن بحران است.”

وقت عمل است به میدان بیایید.

یوسف چهاردولی عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نیز ضمن برشمردن آسیب­ها و راه­هایی را که دشمن در حال پیمودن به سوی تضعیف جامعه اسلامی ماست، گفتند: “وقت عمل است پس ازهمه دوستان و مسئولان عزیز خواهشمندم به میدان بیایید و عمل کنید و دست از جلسات بیهوده بردارید.”

بهزیستی با تمام قدرت در راستای اهداف پیشگیری گام برخواهد داشت.

در پایان دکتر رضازاده، معاونت پیشگیری سازمان بهزیستی، ضمن تشکر و تقدیر از حضار و دست اندرکاران بنیاد، آمادگی سازمان بهزیستی پیرامون کمک به اهداف بنیاد و پیشگیری از آسیب­های اجتماعی را به نمایندگی از طرف آقای دکتر هاشمی  رئیس سازمان بهزیستی اعلام نمودند.

لازم به ذکر است این مراسم با همکاری و زحمات آقای ولدخانی مدیر مجموعه ورزشی زیتون به نحو احسن اجرا گردید.

مطالب تصادفی

محبوب ترین مطالب

Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *