انجام تمام فعالیت‌ها در حوزه آسیب‌های اجتماعی از توان دولت خارج است

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی میباشد

رشد و توسعه آسیب های اجتماعی

معاون دادستان کل کشور:

معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: انجام فعالیت‌ها در حوزه آسیب‌های اجتماعی به‌قدری در جامعه درحال رشد و توسعه است که از توان سیستم دولتی خارج شده است.

تهران – خبرنگار آسیب نیوز، محمدجواد حشمتی ظهر امروز در دیدار با رئیس و مدیر روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اظهار کرد: دامنه آسیب‌های اجتماعی در کشور در حال توسعه است که مقابله با آن لزوم برنامه‌ریزی را در این راستا طلب می‌کند و در اهمیت این موضوع همین بس که مقام معظم رهبری ستادی را در فرماندهی کل قوا طراحی کرده و به‌طور ویژه پیگیر این موضوع هستند.

وی با بیان اینکه پنج آسیب از اولویت‌های اصلی و چکیده مورد بررسی کارشناسان خبره قرار گرفته است، افزود: انجام فعالیت‌ها در حوزه آسیب‌های اجتماعی به‌قدری در سطح جامعه در‌حال رشد و توسعه است که از توان سیستم دولتی خارج است و این امر ورود سازمان‌های مردم‌نهاد فعال را در زمینه مسائل اجتماعی می‌طلبد.

معاون قضایی دادستان کل کشور بیان کرد: اقدامات در زمینه مسائل اجتماعی و آسیب‌های معتنابه آن رو به گسترش است و این مسئله ضرورت پردازش کارشناسی مسائل حوزه‌های آسیب اجتماعی را نشان می‌دهد تا با برنامه‌ریزی تبعات این آسیب‌ها کاهش یابد.

وی تصریح کرد: کار در حوزه‌های خصوصی و مردم‌نهاد در شرایط کنونی سخت و مصائب خاص خود را دارد و پیگیری بیشتری می‌خواهد، چراکه انجمن‌های خصوصی باید تمام تلاش خود را برای به‌ با‌ر‌نشستن زحمات خود به‌کار ببندند.

حشمتی خاطرنشان کرد: در راستای اصل 44 و واگذاری واحدهای دولتی به بخش خصوصی که با هدف رونق کسب و کار و اشتغال در کشور انجام شد، متأسفانه اتفاق خاصی نیفتاد و نیت از اجرای این طرح بزرگ واریز سرانه‌ای به خزانه دولت نبود که کارخانه‌ها بدون هیچ نظارتی رها شوند.

وی اضافه کرد: بدنه اداری و دولتی برای پیشگیری در حوزه آسیب‌های اجتماعی کند و فشل است و باید تشکل‌های مردم‌نهاد در این امر برنامه‌ریزی کرده و در کاهش بار آسیب‌های اجتماعی مشارکت داده شوند.

معاون قضایی دادستان کل کشور با بیان اینکه باید تشکل‌های دارای مجوز فعالیت را امین خود دانست، تأکید کرد: انجمن‌ها خصوصی و سمن‌ها هم باید با رعایت چارچوب‌ها به آمار و اطلاعات محرمانه و غیرقابل انتشار توجه داشته باشند تا شاهد تنش در جامعه و حس ناامیدی در مردم نشوند.

وی تصریح کرد: امید می‌رود با ارتباطات و تعامل دوسویه سیستم دولتی و خصوصی در راستای قانونی به جمع‌بندی مناسبی رسید تا جایی که رونق، پیشرفت و اصلاح فرآیندهای مهار را در پی داشته باشد.

حشمتی در پایان متذکر شد: مجموع اقدامات بنیاد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی قابل تقدیر است و امید می‌رود با قوت بیشتر هم چنان ادامه یابد.

مطالب تصادفی

محبوب ترین مطالب

Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *