فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

اگزمای کودکان با خشکی هوا تشدید می‌شود

اگزمای کودکان با خشکی هوا تشدید می‌شود

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی میباشد

متخصص پوست و مو درباره مراقبت از اگزما در زمستان بر اثر خشکی هوا و پوست و آلودگی هوا توصیه‌هایی ارائه کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری فارس، امیر هوشنگ احسانی متخصص پوست و مو و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره این موضوع که کودکان مبتلا به اگزما بیشتر در معرض بیماری‌های پوستی قرار می‌گیرند گفت: اگزمای آتوپیک به عنوان زیر مجموعه اگزما‌ها در بچه‌ها بسیار شایع است.

وی افزود: اگزما حساسیت پوستی است که بیشتر بانوان در اثر تماس با مواد شوینده دچار آن می‌شوند خارش، قرمزی و پوسته‌ریزی از علائم اصلی این بیماری است.

احسانی در ادامه تصریح کرد: اگزما ممکن است تبدیل به عفونت و ترشح‌ریزی شود که به آن اگزمای عفونی می‌گویند. اگزمای آتوپیک در بچه‌ها بر خلاف اگزما‌های دیگر عامل خارجی مشخصی ندارد.

متخصص پوست و مو در رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: پوست بچه‌ها هنوز تکامل پیدا نکرده و مواردی که برای بچه‌های بزرگتر و بزرگسالان مشکلی ایجاد نمی‌کند ممکن است برای کودکان مشکل ساز شود. چنین کودکانی با یک غذا یا گرد و خاک و محرک خارجی پوستشان دچار التهاب می‌شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران مطرح کرد: اگزمای آتوپیک معمولاً در دو یا سه ماهگی آغاز می‌شود و ابتدا گونه‌ها را درگیر می‌کند و بعد بر روی دست، پا و کل بدن ایجاد می‌شود.

وی افزود: این اگزما در رشد بچه‌ها تأثیر می‌گذارد و آن‌ها را با مشکلاتی در زندگی روزمره مواجه می‌کند که به آن اگزمای سرشتی نیز می‌گویند. اگزمای آتوپیک می‌تواند ژنتیکی باشد و پدر و مادر و یا اقوام بچه‌ها دچار آن باشند.

احسانی گفت: این اگزما نوعی اختلال ایمنی در سطح پوست است که با رسیدن به سن بلوغ بهبود پیدا می‌کند. اگزمای آتوپیک یکی از سخت‌ترین انواع بیماری‌های پوستی است که به ندرت ممکن است بعد از بلوغ هم طول بکشد و یا حتی در این دوران آغاز شود.

وی افزود: همه اگزما‌ها در زمستان بر اثر خشکی هوا و پوست و آلودگی هوا تشدید می‌شوند. هوای خانه باید مرطوب باشد افراد می‌توانند از بخور سرد استفاده کنند و بعد از استحمام بدن خود را چرب کنند و از ترکیبات شوینده غیر صابونی استفاده کنند. خانواده‌ها از غذا‌هایی که تجربه کرده و می‌دانند اگزمای بچه‌ها را تشدید می‌کند کمتر استفاده کنند.

آخرین مطالب

اشتراک گذاری