جستجو

بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی

افزایش پوشش‌های بیمه‌ای خدمات جدید درمان ناباروری

افزایش پوشش‌های بیمه‌ای خدمات جدید درمان ناباروری

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی میباشد

مدیرکل دفتر خدمات تخصصی بیمه سلامت، گفت: براساس دستور العمل جدید، سقف‌گذاری خدمات برای زوجین تحت درمان ناباروری برداشته می‌شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از ایسنا، محمد اسماعیل کاملی با اشاره به افزایش حمایت‌های بیمه‌ای از زوجین نابارور در سال جاری، اظهار کرد: در دستورالعمل جدید محدودیت‌های دستورالعمل قبلی برداشته شد. در دستور العمل جدید ۲۸ قلم آزمایش‌های تشخیصی ژنتیک، به پوشش بیمه‌ای سازمان بیمه سلامت اضافه شد؛ این آزمایش‌ها مربوط به افرادی است که تحت سقط جنین‌های مکرر قرار می‌گیرند و تا پیش از این نیز بیمه نبود.

وی با بیان اینکه بررسی وضعیت تخمدان برای سنجش سلامت تخمک‌گذاری بانوان تحت درمان ناباروری خدمتی بود که تا پیش از این تحت پوشش نبود و اکنون بیمه شده است، گفت: بررسی وضعیت اسپرم برای سنجش سلامت باروری در مردان نیز که تا پیش از این بیمه نبود هم اکنون بیمه شده است.

مدیر کل دفتر خدمات تخصصی بیمه سلامت، گفت: همه‌ خدمات در درمان ناباروری که تحت پوشش بیمه سلامت هستند تا ۹۰ درصد پوشش در بخش‌های دولتی و ۹۰ درصد تعرفه عمومی غیر دولتی در مراکز ملکی دیگر تحت پوشش قرار گرفته است.

کاملی در خصوص محدودیتی که در برخی مراکز درمان ناباروری در استفاده از این خدمات وجود دارد، توضیح داد: در دستورالعمل جدید هیچ محدودیتی در تعداد دفعات بهره‌مندی از این خدمات وجود ندارد و اینگونه مشکلات رفع شده است؛ در دستور العمل قبلی تا ۳ بار استفاده از هر خدمت در سال داشتیم که در دستور العمل جدید، حسب نیاز و معرفی پزشک مربوطه، زوج‌های نابارور می‌توانند از خدمات با پوشش بیمه‌ای استفاده کنند.

مدیر کل دفتر خدمات تخصصی بیمه سلامت، افزود: آزمایش‌های غربالگری نیز اگر در تشخیص پزشک باشد و زوجین در سامانه‌های بیمه سلامت به عنوان زوج نابارور معرفی و ثبت شوند نیز با پوشش بیمه ارائه می‌شود.

وی گفت: این پوشش بیمه‌ای ۹۰ درصدی برای هزینه‌های خدمات تخصصی کمک باروری شامل خدمات میکرواینجکشن، لقاح داخل رحمی، انتقال جنین فریز شده و IVF با تعرفه دولتی است.

بنابر اعلام وبدا تا پیش از این، ۵۶ کد خدمت آزمایشگاهی، ۶۳ قلم داروی تخصصی، ۲۰ خدمت جراحی و ۴ خدمت فوق تخصصی ناباروری تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته است.

 

آخرین مطالب

اشتراک گذاری