فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

مشکلات حافظه می تواند چالش دیگر کودکان اوتیسم باشد

مشکلات حافظه می تواند چالش دیگر کودکان اوتیسم باشد

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی میباشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از سلامت نیوز، محققان دریافتند کودکان سن مدرسه مبتلا به اوتیسم در مقایسه با همسالان خود، در مدیریت وظایف حافظه مشکل بیشتری نشان دادند. آنها اغلب به سختی چهره‌ها را به خاطر می‌آوردند همچنین در یادآوری کلمات و انواع دیگر اطلاعات نیز مشکل داشتند.

علاوه بر این، محققان توانستند کمبودهای حافظه را در مدارهای مغزی خاصی که بیش از حد متصل بودند، ردیابی کنند.

یافته‌ها نشان می‌دهد که چالش‌های حافظه ممکن است مشکل بزرگ‌تری برای کودکان مبتلا به اوتیسم نسبت به آنچه که عموماً تشخیص داده می‌شود، باشد و این مسئله باید در مدرسه و در خدمات به این کودکان در نظر گرفته شود.

«جین لیو»، نویسنده ارشد این مقاله از دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا، گفت: «کودکان مبتلا به اوتیسم «با عملکرد بالا» اغلب به مدارس معمولی می‌روند و آموزش‌های مشابهی با همسالان خود دریافت می‌کنند.»

اما یافته‌های جدید نشان می‌دهد که حتی اگر این کودکان ضریب هوشی بالایی هم داشته باشند، هنوز هم ممکن است با مشکلات حافظه دست و پنجه نرم کنند.

لیو گفت: «پس ممکن است به کمک بیشتری نیاز داشته باشند.»

اوتیسم یک اختلال رشد مغزی است که در درجات مختلف مهارت‌های ارتباطی و اجتماعی را مختل می‌کند. برخی از بچه‌ها مشکلات خفیف‌تری دارند، اما برخی دیگر مشکلات بیشتری دارند، کم صحبت می‌کنند، یا اصلاً صحبت نمی‌کنند، و درگیر رفتارهای تکراری و وسواسی می‌شوند. برخی از کودکان دارای ناتوانی ذهنی هستند، در حالی که برخی دیگر دارای ضریب هوشی متوسط یا بالاتر از متوسط هستند.

آخرین مطالب

اشتراک گذاری