فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

جزییات نحوه نشان دار شدن بیماران خاص اعلام شد

جزییات نحوه نشان دار شدن بیماران خاص اعلام شد

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی میباشد

مدیر کل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران، جزییات نحوه نشان دار شدن بیماران خاص و صعب العلاج در سامانه بیمه سلامت را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری فارس، محمد اسماعیل کاملی اظهار داشت: در پاسخ به این پرسش که بیماران خاص و صعب العلاج چگونه نشان دار می‌شوند گفت: بیماران برای درخواست ثبت نشان می‌توانند وارد سامانه شهروندی به نشانی bimehsalamatiranian.ir شوند، درصورتی که بیماری فرد مشمول نشان‌هایی باشد که درسامانه‌های وزارت بهداشت RDA)) ثبت می‌شوند و بیمار در آن سامانه مذکور ثبت نام شده باشد، نشان به صورت خودکار طریق سامانه شهروندی به بیمار متنسب می‌گردد. این بیماری‌ها شامل \” هموفیلی، تالاسمی، ‌ام اس، سیستیک فیبروزیس، بال پروانه‌ای، SMA، اوتیسم است.

مدیر کل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران افزود: بدیهی است جهت انتساب نشان از مسیر فوق الذکر، بیمار می‌بایست ابتدا در سامانه‌های مرتبط با نشان دار شدن از طرف وزارت بهداشت ثبت نام شده باشد. این ثبت نام مطابق با دستورالعمل‌های وزارت بهداشت صورت می‌پذیرد.

وی ادامه داد: برای بیماری‌هایی که در حال حاضر امکان ثبت و نشان دار کردن درسامانه‌های ریجستری وجود ندارد، تا زمان ایجاد امکان ریجستری در سامانه‌های وزارت بهداشت، ثبت نشان می‌بایست در سامانه مدیریت نشان بیمه سلامت صورت پذیرد. بیماران پس از مراجعه به اداره کل بیمه سلامت یا ناظر بیمه مستقر در بیمارستان در مراکز درمانی از طریق این سامانه نشان دار می‌گردند. هم چنین با ثبت درخواست در سامانه شهروندی، ادارات کل بیمه سلامت پس از تماس با بیمار و اخذ مدارک مرتبط، نشان را به بیمار متنسب می‌کنند.

کاملی تأکید کرد: انتساب نشان برای بیماران تأمین اجتماعی، طبق فرآیند‌های آن سازمان و با ثبت درخواست درسامانه‌های آن سازمان صورت می‌گیرد.

آخرین مطالب

اشتراک گذاری