فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

تاثیر سرکه سیب بر درمان کبد چرب و قلب

تاثیر سرکه سیب بر درمان کبد چرب و قلب

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی میباشد

یکی دیگر از خواص سرکه سیب برای کبد چرب این است که ورم کبد را بهبود می‌بخشد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از سلامت نیوز، کارشناس گیاهان دارویی گفت: مصرف سرکه سیب در ناشتا موجب درمان بیماری‌های کبد می‌شود.

اعظم میری با بیان اینکه کبد چرب یک بیماری مزمن است که در صورت عدم درمان بیمار را با عوارض جدی روبرو می‌کند، اظهار کرد: این فرآورده به دفع سموم از بدن کمک می‌کند و با رفع چربی‌های جمع شده در بدن موجب بهبود عملکرد کبد و کاهش علائم می‌شود.

وی افزود: همچنین یکی دیگر از خواص سرکه سیب برای کبد چرب این است که ورم کبد را بهبود می‌بخشد.

میری ادامه داد: با توجه به اینک سرکه سیب ترکیب اسیدی دارد، مصرف آن باید از مقادیر کم شروع شود و به تدریج افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه سرکه سیب به دلیل دارا بودن استیک اسید، می‌تواند میزان کلسترول خون را کاهش دهد و از این طریق گرفتگی عروق را کم و بیماری قلبی را درمان کند، اظهار کرد: پس بیماران باید مصرف سرکه سیب را از روزی یک قاشق غذاخوری شروع کنند و در صورتی‌که مشکلی مانند سوزش مری را احساس نکردند، چند روز بعد میزان مصرف را به روزی دو قاشق غذاخوری افزایش دهند.

این کارشناس گیاهان دارویی خاطرنشان کرد: خواص سرکه سیب طبیعی برای فشار خون نیز است و به طور موثری می‌تواند آن را کاهش دهد. به این ترتیب مصرف سرکه سیب به طور غیرمستقیم و از طریق کنترل فشار خون بر سلامت قلب تاثیرگذار است.

آخرین مطالب

اشتراک گذاری