جستجو

بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی

اولین علامت این بیماری بی‌علامتی است

اولین علامت این بیماری بی‌علامتی است

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی میباشد

یک متخصص قلب و عروق گفت: فشار خون کشنده علائمی مثل سردرد پس سر، دوبینی، مگس پران، تنگی نفس، تهوع و سرگیجه ایجاد می‌کند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری فارس، منوچهر قارونی، متخصص قلب و عروق در رادیو سلامت با بیان اینکه فشار خون یک ارثی است و اولین علامت آن، بی‌علامتی است، افزود: بی‌توجهی به درمان آن می‌تواند آن را به فشار خون کشنده تبدیل کند.

وی با بیان اینکه افراد مبتلا به فشار خون بالا بهتر است ۲ بار در روز فشار خون خود را اندازه‌گیری کنند، ادامه داد: یک بار صبح موقع از خواب بیدارشدن و یک بار عصر، فشار خون نباید به صورت وسواس گونه اندازه‌گیری شود.

قارونی با تأکید بر اینکه ورزش کردن، کاهش وزن در حد ۲ الی ۳ کیلوگرم، مصرف سیر و گریپ فروت می‌تواند به کاهش فشار خون کمک کند، گفت: اما این موارد جایگزین مصرف دارو نمی‌شوند و افراد مبتلا به فشارخون باید تا آخر عمر زیر نظر پزشک خود دارو مصرف کنند.

وی تاکید کرد کنترل فشار خون در همه افراد مبتلا به فشارخون بالا با یک نسخه واحد انجام نمی‌شود و هر بیماری با توجه به شرایط و سن خودش دارو را دریافت می‌کند.

این متخصص قلب و عروق در پایان درباره‌ی افرادی که همیشه فشارخونشان پایین است اظهارکرد: اگر این افراد سرگیجه و مشکلی ندارند این موضوع مشکلی ایجاد نمی‌کند و در صورت بروز افت قند خون در افراد مبتلا به دیابت به فرد که هوشیار است ماده قندی بدهید.

 

آخرین مطالب

اشتراک گذاری