فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

لزوم بهبود شرایط خود مراقبتی سالمندان / اهمیت توسعه پوشش بیمه‌ای و توانبخشی این افراد

لزوم بهبود شرایط خود مراقبتی سالمندان / اهمیت توسعه پوشش بیمه‌ای و توانبخشی این افراد

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی میباشد

در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی سالمندان بر ضرورت بهبود شرایط خودمراقبتی سالمندان و همچنین اهمیت توسعه پوشش بیمه‌ای درمانی و توانبخشی آنها تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از سلامت نیوز، نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی سالمندان با حضور نمایندگان معاونت‌های بهداشت، پرستاری، درمان، آموزشی، سازمان غذا و دارو، سازمان بیمه سلامت و همچنین نمایندگان دستگاه‌های مختلف از جمله سازمان برنامه و بودجه، شورای ملی سالمندان، سازمان بهزیستی، تامین اجتماعی، صدا و سیما، کمیته امداد و انجمن دمانس در دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی برگزار شد.

در این نشست، نقشه راه کارگروه سلامت سالمندان به منظور پیگیری و اقدام، مورد بحث و بررسی قرار گرفت. پیگیری بهبود شرایط مراقبت طولانی مدت از سالمند در منزل، ضرورت توسعه مراکز نگهداری سالمند، آموزش مراقبین سالمندان، ترویج‌ مهارت آمــوزی برای مدرسین‌ سالمندان، پیگیری ایجاد قوانین و ساختار مورد نیاز برای تشکل‌های مراقبین سالمند، توسعه پوشش بیمه‌ای خدمات درمانی و توانبخشی سالمندان، آموزش و بهبود شرایط خود مراقبتی سالمندان، پیگیری کاهش سوء تغذیه سالمندان و توانمندسازی خانواده‌های سالمندان از جمله مهترین موضوعاتی بود که در این نشست به عنوان اولویت‌های پیگیری در کارگروه سلامت سالمندان مطرح شد.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، همچنین یکی از مهم‌ترین مسائلی که در این نشست مطرح شد، توسعه مراکز نگهداری سالمند بود که با توجه به روند رو به رشد سالمندی در کشور، باید در اولویت برنامه‌ها قرار گیرد. این مراکز می توانند خدمات مختلف مراقبتی، رفاهی و اجتماعی را به سالمندان ارائه دهند تا زندگی سالمی را داشته باشند.

 

آخرین مطالب

اشتراک گذاری