pishgiri

بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی

pishgiri

استاندار البرز بر شناسایی نیازمندان محله های محروم تاکید کرد

استاندار البرز بر شناسایی نیازمندان محله های محروم تاکید کرد

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی میباشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری ایرنا، “مجتبی عبداللهی” روز پنجشنبه در چهل و دومین نشست قرارگاه اجتماعی استان البرز افزود: محله های محروم استان باید حداقل ۱۰ برنامه و راهبرد اساسی را ترسیم کنند تا از طریق مربوطه نسبت به تحقق آن‌ها اقدام شود.

وی ادامه داد: شهرداری‌ها با توجه به اعتباراتی که از محل ارزش افزوده دریافت می‌کنند باید در راستای ایجاد تحول در محله‌های هدف برنامه ریزی و عملیات اجرایی داشته باشند.

عبداللهی گفت: برخی از نیازمندان و خانواده‌های دارای معلول، زنان سرپرست خانوار، بیماران صعب العلاج تحت پوشش نهادهای حمایتی نیستند و از روند امور آگاهی ندارند، بنابراین مدیر محله‌ها باید شناسایی و معرفی شوند.

استاندار البرز گفت: علاوه بر احصا مشکلات و موانع محله های محروم، باید بسترهای تفریح و نشاط، برگزاری جشن‌ها، اعیاد و مناسبت‌ها به منظور امیدافزایی و جلب اعتماد و همراهی مردم فراهم شود.

وی افزود: روند ساخت مدارس خیرساز تحت عنوان نهضت مدرسه سازی در استان از طریق نصب دوربین و بازدیدهای میدانی در محل پروژه رصد می‌شود.

عبداللهی گفت: در سفر رییس جمهور و رییس قوه قضاییه، موضوع انتقال زندان رجایی شهر مطرح شد و در این راستا توفیق یافتیم.

وی افزود: در آینده نزدیک این امر اجرایی می‌شود و در خصوص زندان قزلحصار به دلیل مشکلات اجتماعی ناشی از استقرار خانواده‌های زندانیان در حواشی آن، نیز چاره اندیشی خواهد شد.

استاندار البرز بیان کرد: رینگ شبکه آبرسانی، ساماندهی اسناد املاک، رسیدگی به وضعیت حلقه دره و ساماندهی اتباع بیگانه از جمله مواردی بود که دنبال می‌شود.

همچنین در نشست امروز قرارگاه اجتماعی البرز مشکلات محله‌های محروم آغچه حصار و سلطان آباد در شهرستان چهارباغ توسط مدیر خانه محله گزارش شد و دستور لازم برای پیگیری موضوعات توسط دستگاه‌های مربوطه صادر شد.

مطالب مرتبط

Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *