فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

ایجاد ۴۰ هزار کانون «یاریگران زندگی» در مدارس

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

به گزارش از ستاد مبارزه با موادمخدر، علیرضا کاظمی در دیدار با احمد محمودزاده معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس غیردولتی بر لزوم گسترش برنامه های فرهنگی پیشگیری در مدارس غیر دولتی مبتنی بر طرح یاریگران زندگی تاکید کرد.

وی اظهار داشت: این طرح چهار محور دارد که محور اول آن، توانمندسازی دانش‌آموزان در دوران ابتدایی و متوسطه اول و دوم، محور دوم مدیریت مورد و مداخله برای دانش‌آموزان آسیب‌دیده است.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر، محور سوم را تشکیل اثرگذار و توانمند کانون‌های یاریگران زندگی در مدارس خواند و گفت: محور چهارم که امسال اضافه شده نیز جشنواره نوجوان سالم و یاریگران زندگی است، همچنین دو حوزه جدید نیز امسال اضافه شده که همان استفاده از ظرفیت انجمن اولیا و مربیان و نیز سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک با تمرکز بر مهدکودک‌ها است.

 

درباره دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل باید چاره‌اندیشی کرد 
کاظمی همچنین در دیدار صمیمانه با اصغر باقرزاده معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش درباره افزایش و توسعه همکاری‌های دو جانبه ستاد و معاونت پرورشی وزارتخانه در مقابله با آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد و افزود: در خصوص دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل باید چاره‌اندیشی کرد؛ زیرا این دانش‌آموزان به طور جد در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار دارند.

اصغر باقرزاده معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش نیز اظهار داشت: باعث افتخار است که فردی در این منصب قرار گرفته است که خود به‌خوبی دانش‌آموزان را درک می‌کند.

وی به تاکید مقام معظم رهبری درباره حل آسیب‌های اجتماعی از سوی دستگاه‌های کشور با همه توان گفت: معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش در همکاری با ستاد مبارزه با مواد مخدر از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *