فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

بهره گیری از تشکل‌ های جوانان برای بهبود وضعیت مناطق کم برخوردار ضروریست

بهره گیری از تشکل‌ های جوانان برای بهبود وضعیت مناطق کم برخوردار ضروریست

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از  دنیای اقتصاد، محمد سلیمانی اظهارداشت: جوانان این نهاد از ظرفیت و توانایی بالایی در ارائه خدمات به مناطق محروم برخوردارند کما اینکه بخش قابل توجهی از برنامه‌های هر ساله را نیز به این موضوع اختصاص می‌دهیم.

 

وی اضافه کرد: آموزش و ارائه مهارت‌ها با هدف کاهش آسیب های اجتماعی در مناطق حاشیه‌ای نیز از جمله برنامه‌های هر ساله معاون جوانان جمعیت هلال احمر به شمار می‌رود که در سالجاری قصد افزایش آن را داریم. معاون جوانان جمعیت هلال احمر اصفهان ادامه داد: به ویژه مسائل فرهنگی اقشار حاشیه نشین و مناطق کم برخوردار از جمله مباحثی محسوب می‌شود که با مشارکت جوانان می‌توان برای ارتقا و بهبود آن کوشید. وی گفت: تخصصی گرایی و آموزش های تکمیلی و اختصاصی به جوانان هلال احمر از جمله دیگر برنامه های ما در ماه‌های پیش رو خواهد بود تا هر چه بیشتر اعضا و تشکل‌های تخصصی داشته باشیم.

 

سلیمانی با بیان اینکه سپردن امور به جوانان راهکار مناسبی برای حصول نتایج مثبت است، افزود: بر همین اساس با نهادهای مرتبط جلساتی برگزار کردیم تا بخشی از برنامه ها به جوانان در قالب تشکل‌ها محول شود. استان اصفهان اکنون سه هزار و ۸۷۵ نجاتگر و امدادگر و ۱۵ هزار داوطلب ثبت شده در سامانه هلال احمر دارد و شمار اعضای فعال جوان عضو رسمی سامانه این نهاد به ۶۵ هزار نفر رسیده و نسبت به پارسال حدود ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

 

۸۵ محله کمتر برخوردار در استان اصفهان شناسایی شده و ۱۵ محله در شهر کاشان و ۷۰ محله در سایر شهرهای استان در اولویت محرومیت زدایی قرار گرفته است.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *