فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

تفاهم نامه بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی و فرهنگسرای بهاران

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

در حاشیه  اولین نمایشگاه فرهنگ و هنر شهر تهران که در پردیس سینما گالری ملت  برگزار می گردد، بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی و فرهنگسرای بهاران اقدام به عقد تفاهم نامه همکاری های دو جانبه در راستای فعالیت های اجتماعی و فرهنگی در سطح منطقه 17 شهر تهران نمودند.

به گزارش واحد خبرگزاری بنیاد در این دیدار دو طرف اظهار امیدواری کردند. در زمینه های مختلف اجتماعی و فرهنگی همکاری های لازم را به عمل آورند. پیشگیری از آسیب های اجتماعی با همکاری های مشترک در زمینه های آموزشی و پژوهشی، فرهنگی، هنری و … از طریق برگزاری دوره های مختلف سبک زندگی، آموزش های شهروندی و … به صورت کارگاهی، دوره ای، مشاوره ای، نمایشگاهی، سمیناری و… با در نظر گرفتن امکانات مشترک و فراهم نمودن شرایط مناسب جهت برگزاری برنامه های مورد نظر از جمله اهداف طرفین می باشد.

مصطفی راستینه، مدیر عامل بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی در همین راستا بیان داشت : بنیاد پیشگیری آمادگی دارد تا با استفاده از ظرفیت های فرهنگسرای بهاران و در اختیار گذاشتن تجربیات کارشناسان و متخصصین بنیاد نسبت به رصد و پایش آسیب های اجتماعی در سطح منطقه 17 با تمام توان جهت کاهش این آسیب ها گام بردارد.

وی ادامه داد :  با آموزش و آگاه سازی مردم منطقه می توان از وقوع آسیب های اجتماعی پیشگیری نمود. زیرا تنها با آموزش است که می توان به کمک فرد فرد جامعه برای مقابله با انواع تهدیدهای فرهنگی و اجتماعی بیگانگان ایستاد و مقابله نمود.

در همین راستا تقی نژاد ، مدیر فرهنگسرای بهاران نیز ضمن خرسندی از عقد تفاهم نامه با بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی، تاکید کرد این فرهنگسرا آمادگی دارد تا در زمینه های مختلف اجتماعی و فرهنگی بسترهای موجود در منطقه و ظرفیت هایی که فرهنگسرای بهاران داراست را جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی در سطح منطقه، در اختیار کارشناسان و نمایندگان بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی بگذارد. وی همچنین خاطر نشان کرد، منطقه 17 به دلیل جمعیت زیادی که در آن ساکن هستند از جمله مناطقی می باشد که آسیب های اجتماعی متعددی در آن وجود دارد که باید یا آموزش و بهره گیری از تجارب نهادها و سازمانهایی همچون بنیاد پیشگیری در جهت کاهش آن تلاش کرد.

در پایان مراسم امضای تفاهم نامه، مصطفی راستینه، مدیرعامل بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی و مهدی تقی نژاد، مدیر فرهنگسرای بهاران با حضور در واحد رادیوی نمایشگاه فرهنگ و هنر شهر تهران به سوالات مربوطه در حوزه آسیب های اجتماعی پاسخ گفتند.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *