فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

راه‌اندازی اداره کل امنیت فضای مجازی در سازمان ثبت احوال کشور

راه‌اندازی اداره کل امنیت فضای مجازی در سازمان ثبت احوال کشور

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری ایرنا، به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت احوال کشور، هاشم کارگر، معاون وزیر و رئیس سازمان ثبت احوال کشور ضمن تبریک عید سعید غدیر خم با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران نظام ولایی است و ما خدا را شاکریم که شیعیان امیرالمومنین و ائمه معصومین علیهم السلام هستیم، اظهارکرد: روز گذشته حضور چند میلیونی مردم در جشن بزرگ عید سعید غدیر خم در سراسر کشور باعث افتخار و عزت و برافراشته شدن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شد.

وی با اشاره به اینکه نظام اسلامی یعنی خدمت به مردم و در ارتباط با مردم بودن، گفت: رکن اصلی نظام جمهوری اسلامی شامل ولایت و مردم است که رهبری معظم انقلاب با هدایت‌های داهیانه و ایستادگی مجاهدانه و مردم شریف ایران نیز در تمام صحنه‌ها و سخت‌ترین شرایط پای کار بودند و ما نیز باید به نظام اسلامی و مردم شریف خدمت‌رسانی کنیم و به‌عنوان مدیران مجموعه هوشیار باشیم.

معاون وزیر کشور گفت: حضور پرشور و خودجوش مردم در مراسم عید سعید غدیر خم را برگزار کردند که این امر بار سنگین مسؤولیت را بر ما سنگین‌تر خواهد کرد.

وی افزود: برگزاری جشن عید سعید غدیر خم منجر شد تا تمام دشمنان بار دیگر اتحاد مردم شریف ایران را نظاره‌گر باشند.

کارگر ضمن قدردانی از زحمات مدیران کل استان ‌ها و رؤسای ادارات و تمامی همکاران ثبت احوال در سراسر کشور که بی‌وقفه به‌دنبال اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های سازمان ثبت احوال هستند، اظهار کرد: خوشبختانه در مدتی کوتاه توانستیم در نظام برنامه‌ریزی تحول ایجاد کرده و همچنین اقدامات مؤثری در قانون بودجه 1402 داشته و به‌سمت بهبود فرآیندها حرکت کنیم.

وی ادامه داد: ایجاد پایگاه سببی و نسبی و پایگاه خانوار و خانواده و ایجاد سامانه سهیم که یک افتخار بزرگ برای سازمان ثبت احوال کشور است نشان از اقدامات مثبت این سازمان است.

کارگر گفت: هم‌اکنون با اقدامات صورت گرفته در کشور سازمان ثبت احوال کشور جایگاه خود را در میان مردم و وزارت کشور پیدا کرده است.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه سال 1402 برای سازمان سال سرعت در تحول و اجرای برنامه‌ها خواهد بود، اظهار کرد: در سال 1401 تحولات خوبی داشتیم اما با توجه به شناختی که به دست آوردیم با توان بیشتری پیش خواهیم رفت.

وی با اشاره به اینکه هدف از چابک سازی ایجاد سازمانی هوشمند و مجازی است، افزود: امسال بحث شناسایی ادارات و نمایندگی‌هایی که امکان ادغام دارند را نیز در دستور کار قرار دادیم. این ادغام تنها به معنای کوچک کردن نیست بلکه بحث این است که خدمات الکترونیک را گسترش دهیم.

کارگر با تأکید بر اینکه تمام سازمان‌ها باید به سمت هوشمند سازی حرکت کنند گفت: خدمات باید به صورت 24 ساعته و تحول گرایانه انجام پذیرد. در واقع ما اعتقاد داریم در سال جاری نظام ساختاری باید تحول پیدا کند و از توانایی موجود در جهت بهبود اوضاع استفاده کنیم.

معاون وزیر کشور با اشاره به ایجاد اداره کل امنیت فضای مجازی در ثبت احوال، گفت: این امر یکی از افتخارات سازمان بوده که در گذشته خلاء آن احساس می‌شد.

کارگر با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم دیگر ارتقای جایگاه سازمانی است که در این زمینه نقش مدیران کل استان‌ها بسیار مؤثر است، افزود: باید با اقدامات و ارائه خدمات بهتر جایگاه ثبت احوال را بیش از بیش افزایش دهیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از مسؤولیت‌های سازمان ثبت احوال تولید و انتشار آمارهای انسانی است و حمایت وزیر کشور تاکنون در پیشبرد اهداف سازمان بسیار مهم و مؤثر بوده است، افزود: سازمان ثبت احوال کشور برای اولین بار امسال به‌صورت رسمی نرخ باروری را در کشور اعلام کرده است درواقع ما طبق قانون این امر را محقق کردیم و این نشان از ظرفیت موجود سازمان است.

معاون وزیر کشور با بیان اینکه در حوزه نشانی نیز طبق قانون بودجه 1402 به عنوان مرجع نشانی اشخاص حقیقی بوده که در این زمینه نیز باید استان ها نیز این موضوع را اطلاع رسانی کنند، گفت: در حقیقت باید توانمندی های خود را اعلام کنیم و با عمل خود توانمندی‌های سازمان را در تمام عرصه‌ها نشان دهیم.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با تاکید بر اینکه در یک سال گذشته نیروی انسانی با دانش و توانمندی خود نیز توانست سامانه روابط سببی و نسبی را راه اندازی کند، افزود: دستور العمل پایگاه خانواده نیز به استان‌ها ابلاغ شده است که باید در این راستا دقت لازم را داشته و آن را اجرایی کنید.

وی گفت: برای این پروژه اعتباراتی در نظر گرفته شده که پس از دریافت براساس عملکرد هر کدام از استان‌ها این اعتبار ابلاغ خواهد شد.

در پایان این نشست مدیران کل برخی استان‌ها به طرح موضوعات استان خود پرداختند.

 

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *