فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

فقط 20 درصد از مردم ایران ورزش می‌کنند

فقط 20 درصد از مردم ایران ورزش می‌کنند

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری فارس، سینا کلهر معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش در نشست علمی تخصصی پیشگیری از اعتیاد مواد مخدر که صبح امروز برگزار شد گفت: ما باید نسبت به مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از این مواد بسیار توجه جدی داشته باشیم چرا که این‌ها می‌توانند مشکلات جدی و چالش‌های بسیاری را برای ما به دنبال داشته باشند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های وزارت ورزش برای پیشگیری از اعتیاد گفت: برنامه‌های مهمی که با همکاری ستاد پیگیری کردیم برنامه سفیران ورزش بود که با چهره‌های ورزشی در حوزه پیشگیری از اعتیاد مشارکت شد.

وی یکی از عوامل پیشگیری از اعتیاد را ورزش‌های همگانی دانست و گفت: براساس آخرین آمارها تنها 20 درصد از مردم ایران ورزش می‌کنند، این بدین معناست که یک فرد ایرانی در هفته دو روز و به میزان نیم‌ساعت ورزش می‌کند که این مقدار کافی و وافی نیست.

وی یادآور شد: این میزان از ورزش در میان کودکان، نوجوانان و بزرگسالان تا 15 درصد کاهش می‌یابد که عمده این‌ها نیز ورزش را پیاده‌روی می‌دانند.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش کاهش مصرف مواد مخدر را بسیار مهم خواند.

وی گفت: اغلب کسانی که به سراغ مواد مخدر می‌روند افرادی تنبل با ذهن‌هایی تنبل هستند که به دنبال لذت خاص و آنی هستند و به همین دلیل است که آنها مصرف موادمخدر را بر سایر لذت‌ها ترجیح می‌دهند.

وی با اشاره به آمار ورزش مردم در کشورهای خارجی گفت: میزان ورزش کردن مردم در کشورهای خارجی بین 55 تا 60 درصد است اما این رقم در ایران همان 20 درصد است که پایین است.

وی گفت: ‌بین 3 تا 5 میلیون دانش‌آموز دچار چاقی مفرط هستند که اینها پس از کرونا و به دنبال ترویج استفاده از فضای مجازی به این سطح از شرایط جسمی رسیده‌اند.

این مقام مسؤول در وزارت ورزش با مهم خواندن نقش ورزش همگانی در افزایش سطح میزان سلامت مردم گفت: براساس آمارها می‌بینیم که اقبال مردم روستاها نسبت به شهرها برای ورزش کردن بیشتر است. این در حالی است که برای 37 هزار روستا تنها 40 میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده‌اند.

وی گفت: 8 هزار خانه ورزش در کشور تجهیز شده است اما میزان بهره‌وری آنها تنها 1500 خانه ورزش در روستا است. اینها محیط‌های فعالی هستند که باید تجهیز شوند اما تاکنون این اقدام صورت نگرفته است.

کلهر به بحث حاشیه‌ای شهرها نیز اشاره کرد و گفت: در بخش‌های شهری و حاشیه شهرها به خاطر تراکم جمعیت، وضعیت سرانه ورزشی کمتر از 15 درصد از جمعیت شهرها را شامل می‌شود و این میزان کمی است که باید افزایش یابد.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *