فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

مديرکل ورزش و جوانان استان البرز: اشتغال مهمترين دغدغه ي جوانان است / غني سازي اوقات فراغت موجب کاهش آسيب هاي اجتماعي مي شود

مديرکل ورزش و جوانان استان البرز: اشتغال مهمترين دغدغه ي جوانان است / غني سازي اوقات فراغت موجب کاهش آسيب هاي اجتماعي مي شود

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری آریا، مدیر کل ورزش و چوانان استان البرز با بیان این که ” غنی سازی اوقات فراغت موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود ” اشتغال را مهمترین دغدغه ی جوانان دانست.

به گزارش خبرگزاری آریا و به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان البرز؛ بهزاد فروغی در گفتگو با پایگاه خبری اداره کل ضمن اشاره به موضوع اشتغال جوانان اظهار کرد: مباحث مربوط به جوانان موضوعی نیست که در چهارچوب یک دستگاه یا سازمان بگنجد بلکه همه باید در حیطه ی وظایف ذاتی خود برای جوانان تلاش کنند.

وی بابیان این که ” اشتغال مهمترین دغدغه ی جوانان است ” افزود: جوانان مطالبات به حقی دارند و ما خادمین می بایست تمام سعی و توان خود را برای رفع مشکلات موجود به کار بندیم.

فروغی با بیان این که ” ما در عمل می خواهیم که جوانان در وسط میدان باشند ” گفت: خوشبختانه اراده ویژه ای در مجموعه مدیریتی کشور برای تلاش در جهت بهبود شرایط جوانان در زمینه های ازدواج، اشتغال و مسکن وجود دارد.

وی با تأکید بر این که ” جوانان باید در اولویت برنامه های مسئولان باشند ” ادامه داد: لازم است که تمامی شهرک های صنعتی، شهرک های کشاورزی، مراکز علم و فناوری و … استان، اولویت اولشان جوانان استان و اشتغال این عزیزان باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز عنوان کرد: در کنار وظایفی که دستگاه های اجرایی نسبت به مقوله جوانان دارند، استفاده از ظرفیت خیرین این حوزه نیز می تواند به کاهش مشکلات موجود کمک شایانی کند.

وی با بیان این که ” در زمینه راه اندازی و حمایت از کسب و کارهای ورزشی به ویژه در جهت تولید لوازم ورزشی، با فعالان این حوزه همکاری خواهیم کرد ” گفت: همچنین آمادگی داریم تا فعالان حوزه اشتغال و تولید ورزشی را جهت دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی می کنیم .

فروغی با اشاره به اهمیت پرورش کارآفرین در بین جوانان عنوان کرد: کار آفرینی در سازمانهای مردم نهاد به معنای کارآفرینی اجتماعی است نه صرفا کسب درآمد.

وی با بیان این که ” باید در جهت کاربردی شدن مهارت جوانان حرکت کنیم ” اضافه کرد: در حوزه جوانان و سازمان های مردم نهاد ظرفیت خوبی در جهت راه اندازی مشاغل و کارآفرینی وجود دارد که از آن نیز بهره لازم را خوهیم برد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز مهارت آموزی به جوانان را موجب رشد تولید و اشتغال دانست و تأکید کرد: باید زمینه ای فراهم کنیم تا در مسابقات مهارت آموزی، نخبگان به صورت ویژه تر شناسایی و جذب بازار کار شوند.

وی در ادامه با اشار به موضوع غنی سازی اوقات فراغت خاطرنشان کرد: توسعه خانه های اوقات فراغت و نشاط اجتماعی جوانان، حرکت مثبتی در جهت تحقق اهداف حوزه جوانان است.

فروغی عنوان کرد: غنی سازی اوقات فراغت تمامی شهروندان به ویژه جوانان و نوجوانان از مسائل ضروری و مهمی است که می تواند تا حد بسیار زیادی موجب کاهش آسیب ها و معضلات اجتماعی شود.

وی با بیان این که ” فرهنگسراها می توانند به عنوان پایگاهی برای غنی سازی اوقات فراغت فعالیت کنند “، تصریح کرد: این آمادگی را داریم که در برگزاری مسابقات محلات و توسعه ورزش همگانی، همکاری و تعامل لازم را با شهردای داشته و به هر طریقی که از دستمان برآید به مجموعه مدیریت شهری در غنی سازی اوقات فراغت کمک کنیم.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *