فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

معاون رییس جمهور: پیگیری وضعیت زنان سرپرست خانوار از مهمترین اقدامات دولت است

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

مشهد- ایرنا- معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: از جمله مهمترین اقدامات دولت سیزدهم پیگیری بهبود وضعیت زنان سرپرست خانوار است که برای اجرایی شدن این موضوع، اعتباراتی در اختیار استان‌های مختلف قرار داده شده است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، انسیه خزعلیدر گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: موضوع کارآفرینی پایدار زنان سرپرست خانوار از تهیه مواد اولیه تا رسیدن به محصول و فروش آن در بازار به مدت چهار سال در دست اقدام است و شاهد پیشرفتهای خوبی در سطح استانهای کشور در این خصوص هستیم.

وی ادامه داد: همچنین به دنبال این هستیم که صندوق زنان سرپرست خانوار موضوع ضمانت بانکی زنان سرپرست خانوار در دهک های یکم تا پنجم که زیر پوشش نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی قرار نمی‌گیرند را حل کند.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: هم اکنون جلسات کارشناسی برای تدوین برخی از احکام برنامه هفتم توسعه کشور در موضوع زنان و خانواده در حال برگزاری است و تماس‌هایی با نهادهای متولی و وزارتخانه های مختلف در این خصوص صورت گرفته و پیش نویس برخی از احکام برنامه هفتم توسعه کشور نیز آماده شده است.

خزعلی افزود: از جمله این برنامه ها می‌توان به موضوع توانمندسازی بانوان، آموزش و سلامت آنها اشاره کرد که اعتباراتی نیز برای آنها در نظر گرفته شده است  همچنین درخصوص آسیب های اجتماعی که متوجه خانواده است همچون طلاق طرحها و مصوباتی از برنامه ششم برعهده معاونت زنان قرار گرفته است و در این راستا، منشور مشاور خانواده در دست تنظیم است.

وی ادامه داد: از دیگر تکالیف برنامه ششم، عدالت جنسیتی است که نهادها و وزارتخانه های مختلف در حال بازبینی و تکمیل شاخص های آن هستند.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: زنان نقش محوری در خانواده دارند و فعالیت خارج از منزل بانوان نباید خانواده را سست کند و عموم زنان توانایی هماهنگی بین فعالیت خارج از منزل خود و خانواده را دارند و دولت نیز باید همکاری و پشتیبانی لازم برای حمایتگری از زنان را تصویب کند.

خزعلی در خصوص نشست با بانوان کارآفرین و فعالان اقتصادی خراسان رضوی هم اظهار کرد: از مهمترین دغدغه آنها می توان به فروش محصولات و ایجاد بازارچه های مناسب، صادرات و حمایت دولت در بخش فروش و تضمین لازم برای حمایت از فعالیت های آنان اشاره کرد.

وی تاکید کرد:اعتباراتی در دور اول سفرهای رییس جمهور در موضوعات مختلف بانوان در نظر گرفته شده است که باید قبل از آغاز دور دوم سفرها، به نتیجه لازم برسد.

انسیه خزعلی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده روز دوشنبه برای شرکت در آیین پایانی دومین جشنواره سراسری زوج های جوان ارتش در مشهد به این شهر سفر کرده بود.

/انتهای پیام
LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *