فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

نرخ طلاق و ناهنجاری اجتماعی در بین مددجویان بسیار پایین است

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرنگار مهر، موسی سرافراز عصر یکشنبه در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان نیر اظهار کرد: آموزش‌های خانواده برای جامعه هدف کمیته امداد به صورت مستمر انجام می‌شود و سعی ما بر این است تا تحکیم نظام خانواده را به عنوان اولویت اصلی مدنظر قرار دهیم.

 

وی توانمندسازی فکری و فرهنگی خانواده‌های تحت حمایت و کاهش نرخ ناهنجاری‌های اجتماعی را در بین مددجویان یادآور شد و خاطرنشان کرد: ارتقای سطح باورهای دینی و تحکیم بنیان خانواده از اولویت‌های آموزشی و فرهنگی کمیته امداد شهرستان نیر است.

 

رئیس کمیته امداد شهرستان نیر افزود: در یک سال گذشته تعداد ۷۹۹ نفر از جامعه هدف کمیته امداد از خدمات آموزشی بزرگسالان این نهاد بهره مند شده اند.

 

سرافراز با مؤثر دانستن برنامه‌های آموزشی و فرهنگی این نهاد گفت: ۹۵ درصد مددجویان این شهرستان از حجاب برتر و لباس محلی استفاده کرده و وضعیت فرهنگی خانواده‌های تحت حمایت بسیار مناسب و مطلوب است.

 

وی تصریح کرد: کمتر از سه درصد طلاق‌های ثبت شده در این شهرستان متعلق به کمیته امداد و خانواده‌های تحت پوشش است که رقم ناچیزی به شمار می‌رود.

 

در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر کمیته امداد شهرستان نیر یکی از روحانیون عضو ستاد نیز فرمایش امام علی (ع) را خطاب به مالک اشتر یادآور شد و بیان کرد: باید با مردم رئوف و نسبت به آنها پاسخگو بود چرا که پرخاشگری و رفتار همراه با ناراحتی و غضب هیچ تأثیری به همراه ندارد.

 

حجت الاسلام علی ندیری خاطرنشان کرد: در عمل به امر به معروف و نهی از منکر باید تذکر اصلاح گرانه مورد توجه قرار گیرد و فردی که در احیای این فریضه الهی ورود پیدا می‌کند بیشتر با رفتار و عمل خود شایستگی‌های مبانی ارزشی ر به نمایش بگذارد.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *