فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

“پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها” روی لینک‌های ناشناس در پیامک‌ها کلیک نکنید!

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

رئیس پلیس فتا با بیان اینکه اکثر لینک‌های آلوده در پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها برای مخاطبان ارسال می‌شود، گفت: مخاطبان در ایام آخر هفته به‌روی لینکی که نمی‌شناسند، اصلاً کلیک نکنند!

روابط عمومی بنیاد به نقل از تسنیم سردار وحید مجید؛ رئیس پلیس فتا در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره کلاهبرداری اینترنتی از طریق پیامک‌های حاوی لینک‌های آلوده اظهار کرد: افراد باید لینک‌هایی را که برایشان ارسال می‌شود با سایت‌های روابط عمومی ادارات بررسی کنند.

وی با بیان اینکه پلیس فتا همچنان اصرار دارد تمام پیامک‌های انبوه از طریق MASK برای مخاطب ارسال شود، گفت: اما همچنان این موضوع انجام نشده است و تمامی ادارت به MASK مجهز نشده‌اند.

رئیس پلیس فتا با ابراز اینکه درست است که کلاهبرداری‌های اینترنتی اولویت اول جرائم سایبری را دارد، متذکر شد: 35 درصد از جرایم سایبری مربوط به کلاهبرداری‌های اینترنتی است.

سردار مجید تصریح کرد: به مردم توصیه می‌کنم پیامک‌هایی را که در ارتباط با حوادث بزرگ جمعیتی، اعیاد، عزاداری‌ها، و پدیده‌های زیستی است با دقت بیشتری به‌روی لینک آنها کلیک کنند.

وی با اشاره به اینکه اکثر لینک‌های آلوده در پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها برای مخاطبان ارسال می‌شود، گفت: مخاطبان در ایام آخر هفته به‌روی لینکی که نمی‌شناسند، اصلاً کلیک نکنند!

رئیس پلیس سایبری در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه فراوانی کلاهبرداری از طریق لینک‌های آلوده مربوط به کدام نهاد می‌شود، تصریح کرد: کلاهبرداری به اسم “سامانه ثنا” هنوز در صدر کلاهبرداری از طریق لینک‌های آلوده است.

سردار مجید گفت: سامانه ثنا هیچ سایت مشخصی ندارد و اگر برای شما پیامکی مبنی بر “ابلاغیه جدید” یا “پرونده اغتشاشات برای شما تشکیل شده است” ارسال شد، اعتنایی نکنید چراکه تمامی پیامک‌هایی که مربوط به قوه قضائیه و تشکیل پرونده باشد با سرشماره ADLIRAN برای مخاطب ارسال می‌شود.

انتهای پیام/+

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *