فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

خط تلفن ۱۵۷۰ اورژانس اجتماعی دانش‌آموزان/ ارائه خدمات مشاوره‌ای رایگان

خط تلفن ۱۵۷۰ اورژانس اجتماعی دانش‌آموزان/ ارائه خدمات مشاوره‌ای رایگان

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

خط تلفن ۱۵۷۰ آماده ارائه خدمات مشاوره‌ای به دانش‌آموزان و والدین در موضوعاتی مانند کنکور، آسیب‌های اجتماعی، اضطراری، مسائل روانی و… است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری تسنیم ، سامانه تلفنی 1570 وزارت آموزش و پرورش به عنوان خط اورژانس اجتماعی دانش‌آموزی معروف است.

این سامانه در موارد مختلفی همچون مشکلات تحصیلی، آسیب‌های اجتماعی و موارد فوریت‌دار به دانش‌آموزان و خانواده آنها مشاوره می‌دهد.

به عنوان مثال در حادثه تروریستی کرمان، سامانه 1570 آماده ارائه خدمات مشاوره‌ای به دانش‌آموزان است؛ اصغر باقرزاده؛ معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از ارائه خدمات مشاوره‌ای توسط این خط تلفنی به دانش‌آموزان آسیب‌دیده در حمله تروریستی کرمان خبر داد و گفت: با افزایش کارشناسان خط مشاوره تلفنی 1570 در این استان خدمات‌رسانی و پاسخ‌گویی به سؤالات دانش‌آموزان، خانواده‌ها و همکاران فرهنگی انجام می‌شود. با هماهنگی به عمل آمده در بین دستگاه‌های مسئول و تقسیم کار صورت گرفته، مقرر شد تا برای مدارس 19 گانه‌ای که دانش‌آموزان شهید داشته‌اند، مشاوره و مداخلات ضروری توسط مشاوران انجام شود.

1570 در واقع شماره تلفنی است که برای ارائه خدمات مشاوره‌ای و روانشناختی به دانش‌آموزان و والدین راه‌اندازی شده است و در موقعیت‌هایی مانند قرار داشتن در شرایط دشوار و بحرانی، افسردگی و اضطراب و… می‌توانید با این شماره تماس گرفته و به صورت رایگان، خدمات مشاوره و روانشناختی دریافت کنید.

هزینه تماس با این خط به صورت رایگان است.

اصغر باقرزاده؛ معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش درباره فعالیت خط تلفنی 1570 گفت: دانش‌آموزان و خانواده‌ها در موارد نیاز می‌توانند با خط تلفنی 1570 تماس بگیرند و اگر مشکل آنها برطرف نشد، از سوی مشاوران این خط تلفنی به نزدیکترین مراکز مشاوره آموزش و پرورش معرفی می‌شوند.

وی خطاب به دانش‌آموزان گفت: در سامانه 1570، یک مشاور امین از ساعت 8 صبح تا 8 شب پاسخگوی سؤالات شما در حوزه‌های مختلف درسی، کنکور، آسیب‌های اجتماعی و مسائل روانی است. اگر دوستانتان تصمیم نادرست گرفتند مانند آزار رساندن به خود،  فرار از مدرسه یا موضوعات مشابه به آنها پیشنهاد بدهید تا با شماره 1570 تماس بگیرند و اگر این کار را انجام ندادند شما برای آنها با این شماره تماس بگیرید.

باقرزاده افزود: مراکز مشاوره آموزش و پرورش با مدارس در ارتباط هستند و نسبت به مسائل دانش‌آموزان شناخت دارند همچنین تعرفه هزینه آنها نسبت به مراکز مشاوره دیگر برای دانش‌آموزان پایین‌تر است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش مطرح کرد: اگر مشکل دانش‌‌آموز عمیق بود، مرکز مشاوره آموزش و پرورش آنها را به مشاوران تخصصی سایر نهادها از جمله انجمن مشاوره، سازمان بهزیستی و قوه قضائیه ارجاع می‌دهند و از آنها کمک می‌خواهیم چون در طرح نماد، اعضای ائتلاف حضور دارند و باید به آموزش و پرورش کمک کنند.

«نماد»، عنوان اختصاری طرحی با نام «نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان» است که در سال 1394 در قالب ائتلاف 9 دستگاه و با هدف دستیابی به چارچوب همکاری نظام یافته برای مداخله سریع، به‌موقع و مؤثر در آسیب‌های اجتماعی دانش‌آموزان، طراحی و آغاز شد.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *