فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

176 باند حرفه ای فعال در زمینه کلاهبرداری رایانه ای متلاشی شد

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

رئیس پلیس فتا فراجا از شناسایی تعدادی کلاهبردار حرفه ای با شگرد ” برقراری تماس صوتی از بستر پیام رسان های موبایلی” خبر داد و گفت : از ابتدای سال جاری تعداد 176 باند در زمینه کلاهبرداری رایانه ای متلاشی شد که در این رابطه 329 نفر دستگیر و به مراجع قضائی معرفی گردیده اند.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا : سردار”وحید مجید” در تشریح این خبر اظهارداشت:  با وصول پرونده های متعددی به پلیس فتا یکی از استان ها با موضوع مزبور، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی افزود: متهمان پرونده طی برقراری تماس صوتی با شهروندان در بستر پیام رسان های موبایلی و اعلام برنده شدن در قرعه کشی با آرم صدا و سیما اقدام به اخذ اطلاعات شخصی ، بانکی و به دنبال آن فعال سازی سامانه های بانکداری الکترونیک می نمودند و در نهایت از حساب مال باختگان برداشت غیرمجاز می کردند.

رئیس پلیس سایبری کشور ادامه داد: با بررسی های تخصصی و اقدامات فنی صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا ، در نهایت متهمان پرونده مورد شناسایی قرار گرفتند و پس از اخذ مجوزهای قضائی دستگیر شدند.

 وی خبر داد:  این افراد سودجو در تحقیقات انجام شده به کلاهبرداری با شیوه ذکر شده اعتراف کردند و در بررسی های صورت گرفته تا کنون تعداد 63 نفر مال باخته با ارزش ریالی بالغ بر 4 میلیارد ریال مورد شناسایی قرار گرفته اند.

رئیس پلیس فتا فراجا بیان داشت : برابر اقدامات فني و تخصصي صورت گرفته از سوي واحدهاي پليس فتا استان ها، از ابتدای سال جاری تعداد 176 باند در زمينه کلاهبرداري رايانه اي شناسايي  شدند که در اين رابطه 329 نفر دستگير و به مراجع قضائي معرفي گرديده اند.

سردار مجید تصریح کرد: هر گونه تماس تلفنی یا پیام دریافتی از خطوط شخصی و پیام رسان ها بویژه شبکه های اجتماعی خارجی با آرم صدا و سیما با عنوان برنده شدن در قرعه کشی و یا اهدای جوایز با هدف کلاهبرداری است  لذا هموطنان عزیز توجه داشته باشند که صداوسیما و هیچ دستگاهی برای پرداخت جوایز اقدام به تماس صوتی از پیام رسان ها و خطوط تلفن همراه و شخصی نمی نمایند بنابراین از ارائه هر گونه اطلاعات شخصی و کدهای دریافتی از طریق پیامک به افراد ناشناس اکیداً خودداری کنند.

منبع سایت اطلاع رسانی پلیس فتا 

/انتهای پیام

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *