EMAIL NOW

info@pishgiri.org

CALL US

۲۲۲۴۷۸۲۶- ۲۲۲۰۸۳۵۷

چگونه ورزش می تواند بیماری مزمن را بهبود بخشد؟

Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on google
Google+
چگونه ورزش می تواند بیماری مزمن را بهبود بخشد؟
اگر یک بیماری مزمن دارید، ورزش منظم می تواند به شما در مدیریت علائم و بهبود سلامت کمک کند.

ورزش هوازی می تواند به بهبود سلامت و استقامت قلب شما کمک کند و به کاهش وزن کمک کند. تمرین تناوبی با شدت بالا به طور کلی برای اکثر افراد بی خطر و موثر است و زمان کمتری را می گیرد. در تمرینات تناوبی با شدت بالا، شما به طور متناوب در سطوح با شدت بالا و با شدت کمتر برای مدت زمان کوتاهی ورزش می کنید. حتی فعالیت هایی مانند پیاده روی با شدت بالاتر نیز به حساب می آیند.

تمرینات قدرتی می‌تواند قدرت و استقامت عضلانی را بهبود بخشد، انجام فعالیت‌های روزانه را آسان‌تر کند، کاهش قدرت عضلانی مرتبط با بیماری را کاهش دهد و ثبات مفاصل را فراهم کند.

تمرینات انعطاف پذیری ممکن است به شما کمک کند تا دامنه حرکتی مطلوبی در مورد مفاصل خود داشته باشید، بنابراین آنها می توانند بهترین عملکرد را داشته باشند و تمرینات پایداری ممکن است به کاهش خطر سقوط کمک کند.

مثلا:

بیماری قلبی. ورزش منظم می تواند به بهبود سلامت قلب شما کمک کند. مطالعات اخیر نشان داده است که تمرینات اینتروال اغلب در افراد مبتلا به بیماری قلبی به خوبی تحمل می شود و می تواند مزایای قابل توجهی داشته باشد.

برای افراد مبتلا به فشار خون بالا، ورزش می تواند خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی را کاهش دهد و خطر پیشرفت بیماری قلبی را کاهش دهد.

دیابت. ورزش منظم می تواند به انسولین کمک کند تا سطح قند خون شما را به طور موثرتری کاهش دهد. فعالیت بدنی همچنین می تواند به شما در کنترل وزن و افزایش انرژی کمک کند. اگر دیابت نوع 2 دارید، ورزش می تواند خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی را کاهش دهد.
آسم. اغلب، ورزش می تواند به کنترل دفعات و شدت حملات آسم کمک کند.
کمر درد. انجام منظم فعالیت های هوازی کم تاثیر می تواند قدرت و استقامت در پشت شما را افزایش دهد و عملکرد عضلات را بهبود بخشد. تمرینات عضلات شکم و پشت (تمرینات تقویت کننده مرکزی بدن) ممکن است با تقویت عضلات اطراف ستون فقرات به کاهش علائم کمک کند.
آرتروز. ورزش می تواند درد را کاهش دهد، به حفظ قدرت عضلانی مفاصل آسیب دیده و کاهش سفتی مفاصل کمک کند. همچنین می تواند عملکرد فیزیکی و کیفیت زندگی افراد مبتلا به آرتریت را بهبود بخشد.
سرطان. ورزش می تواند کیفیت زندگی افراد مبتلا به سرطان را بهبود بخشد و همچنین می تواند تناسب اندام آنها را بهبود بخشد. ورزش همچنین می تواند خطر مرگ ناشی از سرطان سینه، روده بزرگ و پروستات را کاهش دهد.
زوال عقل ورزش می تواند شناخت را در افراد مبتلا به زوال عقل بهبود بخشد و افرادی که به طور منظم فعال هستند کمتر در معرض خطر زوال عقل و اختلالات شناختی هستند.
معاونت آموزشی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *