جستجو

بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی

دانشگاهیان توجه بیشتری به نظام مسائل اجتماعی داشته باشند

دانشگاهیان توجه بیشتری به نظام مسائل اجتماعی داشته باشند

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

رییس دانشگاه لرستان گفت: دانشگاهیان و دستگاه‌های اجرایی باید نسبت به نظام مسائل اجتماعی اهتمام بیشتری داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از ایرنا، علی نظری روز چهارشنبه در همایش ملی مسائل اجتماعی ایران در دانشگاه لرستان افزود: انسان نقش کلیدی در نظام مسائل اجتماعی دارد و خودش می‌تواند گره‌گشای مشکلات باشد.

وی با اشاره به اینکه آیات قرآن به مسائل اجتماعی می‌پردازد و در راستای حل آنها، راهکار ارائه داده است اظهار داشت: انسان در بحث طلاق، باید بعثت انبیایی داشته باشند و سوالی که مطرح می شود این است که آیا برای حل مسائل طلاق آنگونه که سفارش شده اقدام کرده‌ایم؟

وی گفت: باید به عنوان یک انسان مسوول به مسائل اجتماعی بپردازیم که دانشگاهیان و دستگاه‌های اجرایی باید در این راستا و نسبت به این مسائل اهتمام بیشتری داشته باشند.

نظری با تاکید بر لزوم تربیت صحیح در خانواده افزود: فرزندان حماسه‌ ساز و قهرمان، در خانواده های پایبند بر ارزش ها تربیت می شود به نحوی که مادران فلسطینی با توجه به مسائل تربیتی، فرزندانی را پرورش دادند که امروز در برابر دژخیم ترین رژیم کودک‌کش و غاصب حماسه آفریدند.

وی با اشاره به اینکه توجه به نظام مسائل اجتماعی پیرامون، یک عهد است بیان کرد: توجه به این مسائل خانواده هایی موفق و به دور از چالش های اجتماعی را به دنبال دارد.

رییس دانشگاه لرستان با بیان اینکه بالاترین حد انفاق جان دادن در راه حق همچون سلیمانی‌ها است گفت: کمترین نوع انفاق، انفاق مال است و باید با تمام توان خود حتی با جان، مال، فکر، اندیشه و قلممان برای کمک به نظام مسائل پیرامون توجه کنیم.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *