فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

اعتیاد بسترساز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است

اعتیاد بسترساز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌شمالی گفت: بسیاری از آسیب‌های اجتماعی نظیر فرار از منزل، خودکشی، سرقت، طلاق ریشه در مصرف مواد مخدر و اعتیاد دارد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری فارس، حسن ناهیدی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌شمالی اظهار کرد: اعتیاد بستر ساز بسیاری از سایر آسیب های اجتماعی در جامعه است.

وی با بیان اینکه موضوع اعتیاد یک معضل جهانی است اما این معضل راه حل های محلی دارد، گفت: بسیاری از آسیب‌های اجتماعی نظیر فرار از منزل، خودکشی، سرقت، طلاق و…. ریشه در مصرف مواد مخدر و اعتیاد دارد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌شمالی با تاکید بر اینکه اعتیاد و مواد مخدر آسیب های فراوان جسمی، روحی و روانی و … فراوانی هم برای فرد و خانواده و برای جامعه به همراه دارد، افزود: اعتیاد به عنوان حلقه وصل آسیب‌های متعدد در جامعه و نیز عامل ماندگاری فرد در آسیب است.

وی با اشاره به هزینه های هنگفتی که صرف مصرف مواد مخدر می شود و به جیب سوداگران مرگ و قاچاقچیان می رود، تصریح کرد: اگر این هزینه ها در راستای تغذیه و سلامت خانواده هزینه می شد، اثرات بسیار مثبتی به همراه داشت.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه در خراسان شمالی نیز در زمینه شیوع مصرف مواد مخدر وضعیت مطلوب نیست، گفت: اقدامات گسترده در حوزه های پیشگیری، مقابله و درمان اعتیاد در استان در حال اجراست.

ناهیدی با اشاره به اینکه دشمنان همواره در تلاش و به دنبال انتقال مواد مخدر به داخل کشور هستند، افزود: نمونه آن اقدامات آمریکا در کاشت هزاران هکتار مواد مخدر و قاچاق آن است که در مدت حضور ۲۰ ساله خود در کشور افغانستان انجام داد.

وی به نقش موثر و سازنده بانوان و دختران در حوزه پیشگیری از شیوع مواد مخدر اشاره کرد و گفت: دختران و بانوان نقش سازنده ای در تعالی و پیشرفت جامعه و پیشگیری از شیوع مواد مخدر در جامعه‌ دارند.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *