فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

ورود شهرداری تهران پس از ساماندهی معتادان متجاهر به پرونده “کودکان خیابانی و زباله‌گرد”

ورود شهرداری تهران پس از ساماندهی معتادان متجاهر به پرونده "کودکان خیابانی و زباله‌گرد"

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

شهردار تهران از ورود شهرداری تهران به پرونده کودکان خیابانی و زباله‌گرد پس از ساماندهی معتادان متجاهر خبر داد و گفت: در این مسیر نیاز به همکاری و مساعدت مردم داریم.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری تسنیم، علیرضا زاکانی در آیین بهره‌برداری از فاز دوم مرکز تربیتی آموزشی و درمانی یاورشهر 9 و آغاز عملیات اجرایی فاز سوم (پویش شهر) شهرداری تهران در قالب نودوپنجمین پویش امید و افتخار صبح امروز با حضور احمد احمدی‌صدر؛ مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران،‌ امین توکلی‌زاده؛ معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، حجت‌الاسلام آقامیری؛ عضو شورای شهر تهران و جمعی از معاونین و مدیران شهری برگزار شد، اظهار کرد: امروز ظرفیت دیگری به ظرفیت‌های قبلی جهت پذیرش معتادان متجاهر در شهر تهران راه‌اندازی خواهد شد.

وی با اشاره به همراهی و همکاری دستگاه‌های مختلف گفت: دستگاه قضا، سازمان بهزیستی، کمیته امداد، نیروی انتظامی، استانداری، فرمانداری، ستاد مبارزه با مواد مخدر و همه دستگاه‌ها به نوعی در امر کاهش آسیب‌های اجتماعی همکاری نزدیکی را دارند.

شهردار تهران ادامه داد: در دو سال گذشته اتفاقات خوبی در ارتباط با کاهش آسیب‌های اجتماعی با همراهی و همکاری دستگاه‌ها و سازمان‌ها رقم خورده است و از مردادماه امسال شرایط جدیدی با همکاری دولت شکل گرفت تا مجموعه‌ها و دستگاه‌ها و سازمان‌ها در کنار مدیریت شهری و نیروهای جهادی قرار بگیرند و یک صفحه جدیدی به صفحات پرافتخار شهر بیفزایند.

زاکانی با اشاره به شناسایی آسیب‌های اجتماعی گفت: برای رفع آسیب‌های اجتماعی گام اول شناسایی آسیب‌هاست و تا زمانی که آسیب‌ها را شناسایی نکنیم نمی‌توانیم گام‌های بعدی را برای رفع آنها برداریم.

وی با بیان اینکه در جامعه‌ای که فقر در آن باشد ایمان از پنجره خارج خواهد شد، گفت: برخی از افراد در جامعه زندگی می‌کنند که نیاز به حمایت و مساعدت دارند و در صورتی که این اتفاق نیفتد مشکلاتی برای آنها رقم خواهد خورد.

شهردار تهران با اشاره به شناسایی آسیب‌های اجتماعی و رفع آنها تصریح کرد: در ارتباط با این موضوع باید با تولیدکنندگان آسیب‌های اجتماعی نیز برخورد جدی شود و بنده از همه دستگاه‌ها و دولت، دستگاه قضا، نیروهای جهادی که در قالب قرارگاه اجتماعی فعالیت‌هایی را انجام داده‌اند قدردانی می‌کنم.

زاکانی با بیان اینکه امکانات زیادی در این خصوص وجود دارد افزود: این امکانات به صورت پخش شده هستند به طوری که برخی از این امکانات بلااستفاده است و باید از این پتانسیل به نحو مطلوب استفاده کنیم.

وی با اشاره به موضوع آسیب‌های اجتماعی گفت: شهرداری تهران در ساماندهی معتادان متجاهر به سراغ کودکان خیابانی، زباله‌گرد و متکدیان خواهد رفت و در این مسیر نیاز به همکاری و مساعدت مردم داریم.

شهردار تهران ادامه داد: انتظار ما از مردم این است که نسبت به این افراد ترحم نکنند و مردم می‌توانند این افراد را جهت ساماندهی و بازگشت به خانواده به مراکز شهرداری معرفی کنند.

زاکانی اظهار امیدواری کرد: ان‌شاءالله در تهران به روزی برسیم که دیگر شاهد حضور معتادان متجاهر نباشیم و هیچ کودک خیابانی و زباله‌گرد و متکدی در شهر تهران تردد نکنند و این موضوع نیاز به همکاری و مساعدت مردم دارد.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *