فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

همه معتادان متجاهر غربالگری می‌شوند

همه معتادان متجاهر غربالگری می‌شوند

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از ایرنا، معاون امور توسعه پیشگیری اداره کل بهزیستی استان تهران با اشاره به فعالیت هشت مرکز غربالگری در این استان، گفت: با ظرفیت‌سازی شکل گرفته توسط بهزیستی همه معتادان جمع‌آوری شده غربالگری می‌شوند.

علیرضا محمدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای دولت سیزدهم با همکاری بین بخشی و هم افزایی سایر دستگاه‌ها و مجموعه‌ها موفق به افزایش ظرفیت ۲۵ هزار نفری مراکز ماده ۱۶ ترک اعتیاد برای نگهداری و ساماندهی معتادان متجاهر در استان تهران شده‌ایم.

وی یادآورشد: با ایجاد هشت مرکز غربالگری در سطح استان تهران امکان غربالگری برای همه معتادان متجاهر جمع آوری شده در استان تهران مهیا شده است.

محمدی اضافه کرد: اکنون نیز بر اساس نیازسنجی و مقررات حاکم و همکاری سایر دستگاه‌های عضو از جمله فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی امکان هرگونه افزایش ظرفیتی را در استان تهران پیگیری خواهیم کرد.

معاون امور توسعه پیشگیری اداره کل بهزیستی استان تهران گفت: این اداره کل اکنون یک هزار و ۳۰۰ نفر ظرفیت برای ساماندهی معتادین متجاهر در شرق استان تهران در اختیار دارد و با همکاری فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها و سایر دستگاه‌های همکار در این موضوع، افزایش ظرفیت مورد نیاز می‌تواند محقق شود.

استان تهران ظرفیت نگهداری از ۲۵ هزار معتاد متجاهر را در مراکز ماده ۱۶ دارد و از این نظر در رتبه نخست کشوری قرار گرفته است.

به تازگی معاون قضایی رئیس کل و رئیس حوزه ریاست دادگستری کل استان تهران اعلام کرده است که برخی از شهرستان‌های شرق این استان فاقد مراکز و محل نگهداری معتادین متجاهر موضوع ماده ۱۶ قانون مبارزه با مواد مخدر و برخی دیگر فاقد ظرفیت و فضای مناسب هستند.

مرتضی تورک افزود: یکی از چالش ها و مشکلات در طرح جمع آوری معتادین متجاهر توسط فراجا همین نبود و کمبود مراکز است. همه دستگاه‌های ذی ربط باید تمام تلاش خود را برای خروج از این وضعیت بکار گیرند و مشارکت‌های لازم را داشته باشند.

معاون قضایی رئیس دادگستری کل استان تهران خاطرنشان کرد: دادستان شهرستان‌ها از فرمانداران برای بر طرف شدن و بهبود وضعیت مطالبه کنند تا به‌زودی مشکل حل شود.

تورک در ادامه به مدیر کل سازمان بهزیستی استان فرصت داد تا افزایش ظرفیت مراکز و محل نگهداری معتادین متجاهر را در شهرستان های شرق استان ظرف یک ماه آینده آماده و ایجاد کند.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *