فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

“در دسترس بودن مواد مخدر و فقر فرهنگی” ۲ عامل مهم اعتیاد دانش‌آموزان

"در دسترس بودن مواد مخدر و فقر فرهنگی" ۲ عامل مهم اعتیاد دانش‌آموزان

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

مدیرکل آموزش و پرورش تهران به چهار عامل اعتیاد در دانش‌آموزان اشاره کرد و گفت: در دسترس بودن موادمخدر در جامعه و فقر فرهنگی از مهم‌ترین عوامل اعتیاد دانش‌آموزان است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری تسنیم، علیرضا کریمیان؛ مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران امروز در مراسم افتتاح نمایشگاه یاریگران زندگی اظهار کرد: امروز در تمام جوامع بشری گرایش به سمت مواد مخدر یک چالش جدی است چرا که این گرایش، عواقب زیاد و پیامدهای منفی را دارد.

وی افزود: هنگامی که افراد جامعه به سمت مواد اعتیادآور سوق پیدا می‌کنند تمام جامعه آسیب می‌بیند و هزینه بسیاری بر دست جامعه می‌ماند.

کریمیان گفت: این هزینه‌ها برای قشر نوجوانان و جوانان بیشتر از سایر اعضای دیگر جامعه است، وقتی نوجوان و جوان به سمت مصرف مواد اعتیادآور سوق پیدا می‌کند از دو منظور بیشتر آسیب می‌بیند.

مدیرکل آموزش و پرورش تهران با اشاره به آسیب‌های اعتیاد برای دانش آموزان متذکر شد: اعتیاد از آن جهت برای دانش‌آموزان ویران‌کننده‌تر است که دوران رشد خود را طی نکرده و نکته دوم اینکه این افراد مهارت مراقبت از خودشان را کامل فرا نگرفته‌اند.

وی گفت: دانش‌آموزی که درگیر اعتیاد شود یا افت تحصیلی پیدا می‌کند یا ترک تحصیل می‌کنند که هر دو مورد باعث ایجاد آسیب اجتماعی برای دانش‌آموز است.

کریمیان گفت: برخی از دانش آموزان اختلالات روانی دارند و گاهی این مشکلات مقدمه گرایش به سمت مصرف مواد مخدر را ایجاد می‌کند همچنین مشکلات خانوادگی هم می‌تواند زمینه‌ساز اعتیاد دانش‌آموز باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش تهران بیان کرد: در دسترس بودن موادمخدر در جامعه، فقر فرهنگی، الگو بودن خانواده و مشکلات فردی می‌تواند چهار عامل مهم در زمینه سازی برای اعتیاد دانش‌آموزان است.

وی ادامه داد: در دوران نوجوانی و جوانی گرایش به گروه همسالان یک هنجار است که اگر این گروه به درستی انتخاب نشود، این هنجار می‌تواند به ناهنجار تبدیل شود.

کریمیان با اشاره به همکاری آموزش و پرورش تهران با ستاد مبارزه با مواد مخدر در زمینه آگاه‌بخشی دانش‌آموزان در برابر مخاطرات اعتیاد گفت: تربیت مربی پیشگیری از اعتیاد، جشنواره نوجوان سالم و یاریگران زندگی و والدین پیشگام، جشنواره یاریگران زندگی و… از جمله اقدامات مشکلات آموزش و پرورش با ستاد مبارزه با مواد مخدر است.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *