جستجو

بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی

حمایت بنیاد برکت از ۱۲۵۰ بنگاه کوچک و متوسط

حمایت بنیاد برکت از ۱۲۵۰ بنگاه کوچک و متوسط

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از ایرنا، عضو هیات مدیره بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: از ابتدای فعالیت بنیاد برکت تاکنون از ۱۲۵۰ طرح بنگاهی و کارگاهی با حجم سرمایه گذاری بالغ بر ۱۵۰ هزار میلیارد ریال به منظور اشتغالزایی و توانمندسازی اقتصادی حمایت شده است.

به گزارش ایرنا از بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، هادی جوهری روز شنبه در خصوص الگوهای اشتغالزایی توانمندسازی اقتصادی این بنیاد گفت: راه اندازی و حمایت از بنگاه‌ها و کارگاههای کوچک و متوسط با استفاده از الگوهای تسهیلات محور، مشارکت در سهام صورت می گیرد.

وی افزود: ۵۲ درصد طرح های اشتغالزایی اجرا شده در حوزه کشاورزی غذایی و صنایع تبدیلی، ۳۸ درصد طرح ها در بخش صنعتی، ۱۰ درصد هم خدماتی بوده است.

جوهری گفت: از مجموع یک هزار و ۲۵۰ طرح بنگاهی و کارگاهی اجرا شده ۲۷۰ طرح با هدف ایجاد ۱۵ هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم در سال ۱۴۰۱ به نتیجه رسیده و امسال نیز حمایت از ۳۰۰ طرح جدید در دستور کار قرار دارد.

عضو هیات مدیره و معاون مشارکت های اقتصادی بنیاد برکت تاکید کرد: ظرفیت کل سرمایه گذاری صورت گرفته برای یک هزار و ۲۵۰ طرح، ۱۵ هزار میلیارد تومان است که برای ۲۳۰ هزار نفر شغل ایجاد کرده که شامل ۴۲ هزار فرصت شغلی مستقیم و ۱۸۸ هزار فرصت شغلی غیر مستقیم است.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *