فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

تغییرات اقلیمی سبب بحران در شرایط محیط زیستی می‌شود

تغییرات اقلیمی سبب بحران در شرایط محیط زیستی می‌شود

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

معاون سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تغییرات اقلیم شرایط محیط زیست را به سمت بحران می‌برد و ما باید راه‌حل‌های بهتری پیدا کنیم تا بتوانیم از این بحران خارج شویم.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری مهر، بیست‌وچهارمین همایش ملی واحدهای صنعتی، معدنی و خدماتی سبز با حضور جمعی از مدیران واحدهای صنعتی، معدنی و خدماتی منتخب کشور، مدیران سازمانی محیط زیست، مدیران استانی در سازمان حفاظت از محیط زیست برگزار شد.

در این همایش حشمتی معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: توسعه پایدار دارای ۴ راهبرد اصلی است و فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی نباید باعث تخریب محیط زیست و نظم اجتماعی شود.

وی افزود توسعه در کشور چالش‌های متعددی مانند آلودگی هوا، خشکسالی و کمبود آب، خطر انقراض تنوع زیستی، تغییر کاربری اراضی و… را برای ما ایجاد کرده است.

حشمتی ادامه داد: تغییرات اقلیم شرایط را به سمت بحران می‌برد و ما باید راه‌حل‌های بهتری پیدا کنیم تا بتوانیم از این بحران خارج شویم.

وی با اشاره به اینکه حفاظت از محیط زیست یک وظیفه عمومی است گفت: قانون حفاظت از محیط زیست در اصل پنجاهم قانون اساسی شکل گرفته است و هرگونه فعالیت که باعث تخریب محیط زیست باشد ممنوع است در این خصوص اقدامات و پایش های زیادی در استان‌ها صورت می‌گیرد و به متخلفان اخطار داده می‌شود و واحدهای آنها پلمب انجام می‌شود اما تا چه زمانی می‌توان با تحکم محیط زیست سالم داشت. مردم باید به آگاهی برسند. مردم در شرایطی که کشور در تحریم ظالمانه قرار داشته است بسیاری از کارهای نشدنی را انجام دادند.

معاون حفاظت از محیط زیست انسانی گفت: تنها ده درصد از متقاضیان دریافت لوح صنعت سبز موفق به دریافت آن شدند و در نهایت ۴ واحد صنعتی، خدماتی معدنی که بهترین شرایط را داشتند توانستند جایزه «برگزیده سبز» را دریافت کنند.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *