فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

اجراي ده‌ها دوره آموزشي براي پرورش خلاقيت کودکان کار

اجراي ده‌ها دوره آموزشي براي پرورش خلاقيت کودکان کار

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری آریا، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 14 از اجرای ده‌ها دوره آموزش‌محور ویژه کودکان کار و افراد دارای معلولیت در راستای استعدادیابی هنری این اقشار و کاهش آسیب‌های اجتماعی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آریا و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 14، محمد حسین شیخ سفلی با اشاره به پدیده کودکان کار که در شرایط نه چندان بهداشتی و ایمنی کار می کنند و چهره نازیبایی را در شهر نمایان می سازند، از برنامه ریزی حوزه اجتماعی منطقه با همکاری نهادهای متولی برای ایجاد فرصت رشد و ارتقای شخصیتی و روحی این قشر به منظور کاهش آسیب های اجتماعی خبر داد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 14 افزود: در این راستا و برای بهره مندشدن شان از لذت های بازی و یادگیری همچنین ارتقای فکری و آموزشی این قشر، در حوزه اجتماعی و فرهنگی دوره های متعدد آموزش محور همچنین ده ها برنامه فرهنگی و هنری رایگان برای کودکان کار به اجرا درآمده است.

وی بیان کرد: با فعالیت «خانه هنر سبا» در منطقه و با بکارگیری اساتید مجرب در زمینه آموزش و استعدادیابی هنری کودکان کار، در راستای آموزش و پرورش خلاقیت این کودکان تلاش می شود.

شیخ سفلی با اشاره به برگزاری کارگاه تخصصی چون طب سنتی، توسعه کسب و کار، کارگاه سلامت روان، مشاوره های گروهی با معرفی راهکارمناسب و… یادآورشد: در کنار این نذر فرهنگی و هنری که با همکاری گروه های جهادی و داوطلب ادامه دارد، مرکز رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی منطقه با همیاری خیران و با ارائه خدمات حمایتی چون اهدای بسته های لوازم و التحریر، البسه، اهدای اسباب بازی و توزیع نذری سعی در حمایت از این قشر جامعه در منطقه دارد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 14 به برگزاری کارگاه آموزشی ویژه معلولان و زنان سرپرست خانوار و مشاوره های مددکاری اجتماعی تا کمک به ایجاد اشتغال و کارآفرینی برای خانواده های تحت پوشش مرکز خدمات اجتماعی منطقه اشاره کرد و گفت: خیران منطقه برای اجرای نذر فرهنگی و هنری همچنین حمایت های مادی از اقشار نیازمند می توانند به مرکز رفاه و خدمات اجتماعی منطقه 14 مراجعه کنند.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *