فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

ساخت 21 هزار مسکن برای مددجویان کمیته امداد

ساخت 21 هزار مسکن برای مددجویان کمیته امداد

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

مدیرکل دفتر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد گفت: از ابتدای سال جاری ۲۱ هزار واحد مسکن احداث و به خانواده‌های تحت حمایت تحویل شده است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری فارس، محمود توکلی در نشست خبری با تشریح تدابیر کمیته امداد برای خانه‌دار شدن مددجویان این نهاد، گفت: در سال جاری تاکنون ۲۱ هزار واحد مسکن احداث و تحویل مددجویان شده و ۶ هزار واحد دیگر نیز در آستانه تحویل نهایی است.

وی با بیان اینکه کمیته امداد در راستای رفع نیاز و توانمندی مددجویان طیف گسترده‌ای از خدمات را طراحی و متناسب با نیاز آنها خدمات مختلفی ارائه می‌کند، گفت: باتوجه به اینکه موضوع مسکن یکی از نیازهای اولیه خانواده‌هاست، از سنوات گذشته خدمات مسکن مددجویی همواره در برنامه‌ها بوده است.

مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد خاطرنشان کرد: متولی تامین مسکن در مناطق روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و برای شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر و کلانشهرها، وزارت راه و شهرسازی است. کمیته امداد به عنوان یاور خانواده‌های تحت پوشش، سعی در کمک به مددجویان دارد تا از ظرفیت‌های موجود کشور بهره‌مند و مشکل مسکن آنها با هزینه کمتری رفع شود.

توکلی در ادامه در خصوص مسکن شهری نیز تصریح کرد: برای آن دسته از مددجویانی که سابقه سکونت در شهرها دارند، سعی شده تامین مسکن برای آنها نیز پیگیری و با ودیعه و اجاره رفع مشکل کنند اما اگر مددجویان تمایل داشته باشند از طرح‌های موجود در شهرهای کوچک استفاده کنند، امداد به میزان بضاعت خود سعی می‌کند در کنار مددجویان باشد.

مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد در ادامه به دیگر خدمات امداد در حوزه مسکن اشاره کرد و یادآور شد: ممکن است برخی مددجویان دارای هسته اصلی سکونتی باشند، اما فاقد سرویس بهداشتی و… هستند که سعی می‌کنیم در قالب فضای جانبی یا تعمیرات مسکن مددجویی کمک کنیم که در این زمینه از ابتدای سال جاری ۲۵ هزار واحد فضای جانبی برای منازل مددجویان احداث شده است.

وی به ساخت مسکن در حوزه شهری اشاره کرد و گفت: مسکن شهری تابع طرح‌های دولت است و در حال حاضر دولت طرح نهضت ملی مسکن را در پیش گرفته است و مددجویان کمیته امداد نیز طبق روال در این طرح ثبت نام می‌کنند اما باتوجه به ساز و کار اولیه طرح نهضت ملی مسکن، مددجویان و جامعه هدف مشابه مددجویان ما، شاید نتوانند به سادگی از ویژگی‌های این طرح استفاده کنند.

توکلی اظهار کرد: برای ۲۷ هزار و ۸۰۰ واحد منازل مددجویان از ابتدای سال جاری تعمیرات انجام شده است و حدود ۱۲ هزار واحد نیز در مراحل مختلف تعمیرات است.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *