فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

جزییات بیماری‌های نادر دارای بسته خدمتی تحت پوشش صندوق صعب‌العلاج

جزییات بیماری‌های نادر دارای بسته خدمتی تحت پوشش صندوق صعب‌العلاج

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران جزییات بیماری‌های نادر دارای بسته خدمتی تحت پوشش صندوق صعب‌العلاج را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از ایرنا ، محمد اسماعیل کاملی گفت: سازمان بیمه سلامت در صورت ابلاغ بسته های خدمتی برای هر یک از بیماری های نادر از سوی معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ابلاغ اعتبار متناسب با آن، آمادگی اجرای قوانین صندوق بیماریهای خاص و صعب العلاج به منظور بهره مندی بیمه شدگان از مزایای صندوق را دارد.

مدیر کل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران افزود: با تشکیل صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج از سال ۱۴۰۱ برخی از بیماری های نادر از جمله بیماری بال پروانه ای(EB)، دیستروفی های عضلانی، سیستیک فیبروزیس و…. با عنایت به ابلاغ بسته های خدمتی از سوی معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زمان دریافت خدمات در مراکز طرف قرار داد و در صورت استفاده از پنل نسخه نویسی الکترونیک از مزایای صندوق بهره مند می گردند.

وی تصریح کرد: برخی از بیماری های نادر که فاقد بسته های ابلاغی از سوی معاونت درمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی هستند ازجمله ویلسون، سندروم رت، گیلن باره و….. می توانند از مزایای صندوق بر اساس تبصره ذیل ماده ۹ اساسنامه صندوق با ارائه مدارک و مستندات هزینه کرد درمان به ادارات کل بیمه سلامت استانی پس از طرح و تایید در کمیته و کارگروه های مربوطه تا سقف معینی در سال از مزایای صندوق بهره مند گردند.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *