فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

معتادان متجاهر از اولویت شهرداری تهران خارج شده است

معتادان متجاهر از اولویت شهرداری تهران خارج شده است

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در ابتدای مدیریت شهری، شهرداری تهران، قرارگاه آسیب‌های اجتماعی را برای ساماندهی معتادان متجاهر در سطح پایتخت راه‌اندازی کرد، گفت: هم‌اکنون این مسئله از اولویت شهرداری خارج شده است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از خبرگزاری تسنیم، مهدی اقراریان؛ عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران امروز در دویست و بیست و سومین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به تذکر شماره 74 خود به شهردار تهران اظهار کرد: این تذکر در خصوص گلایه‌های مکرر شهروندان درباره عدم دسترسی مناسب به سرویس‌های بهداشتی در سطح شهر تهران است که از شهرداری تهران درخواست می‌شود که در این ارتباط گزارشی را از اقدامات انجام شده تهیه و به شورا ارائه کرد.

وی افزود: موضوع سرویس‌های بهداشتی در سطح شهر تهران از موضوعات بسیار مهمی است که نیاز دارد شهرداری تهران در این زمینه اقدامات مناسبی در توسعه سرویس‌های بهداشتی انجام بدهد و این مسئله برای بانوان و بویژه سالمندان اهمیت ویژه‌ای دارد.

اقراریان با اشاره به مصوبه شهر دوستدار کودک گفت: در این ارتباط شورای شهر تهران مصوبه‌ای داشته و از شهرداری تهران انتظار می‌رود گزارشی از اقدامات انجام شده در قالب این مصوبه به شورا ارائه کند.

سوده نجفی؛ عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران نیز در جریان جلسه امروز با اشاره به اینکه یکی از موضوعات مهم در این دوره از شورا بحث ساماندهی معتادان متجاهر بوده، تصریح کرد: در ابتدای این دوره از مدیریت شهری شهرداری تهران قرارگاهی تحت عنوان قرارگاه آسیب‌های اجتماعی جهت ساماندهی معتادان متجاهر در سطح شهر تهران راه‌اندازی کرده اما هم‌اکنون این مسئله از اولویت شهرداری خارج شده است.

وی با اشاره به انتقاد و گلایه شهروندان از تردد معتادان متجاهر در شهر تهران خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت این موضع انتظار این است که شهرداری تهران گزارشی را در این خصوص به شورا ارائه بدهد. البته ما پیش از این از معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران خواسته بودیم که گزارشی را در این حوزه ارائه کند اما همچنان این گزارش ارائه نشده است.

سید احمد علوی دیگر عضو شورای شهر تهران با اشاره به تقارن ماه رمضان با ایام نوروز گفت: این فرصت خوبی است که شهروندان از ظرفیت (بوستان‌ها و امکان گردشگری) پایتخت استفاده کنند. با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده ساعات بازدید از اماکن گردشگری در ایام نوروز افزایش یافته است و شهروندان می‌توانند با حضور در این بوستان‌ها ساعات خوشی را بگذرانند.

محمد آخوندی؛ رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران ضمن تقدیر و تشکر از همراهی یکصد هزار پرسنل شهرداری تهران در سال 1402 افزود: از همه پرسنل چه آنهایی که در حوزه رفت و روب، حوزه پسماند و … هستند قدردانی می‌شود.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *