فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

فرا رسیدن نوروز باستانی، یادآور شکوه ایران، بر همه مردم پاک پندار و نیک کردار خجسته باد

جستجو

آموزش در سطح مدارس، مهم‌ترین اولویت مبارزه با مواد مخدر است

آموزش در سطح مدارس، مهم‌ترین اولویت مبارزه با مواد مخدر است

این مطلب تهیه و تنظیم شده توسط روابط عمومی بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی می‌باشد

به گزارش روابط عمومی بنیاد به نقل از ایسنا، به گفته رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کردستان، آموزش و پرورش بالاترین سطح انتقال مفاهیم آموزشی را به دانش آموزان دارد، بر همین اساس انتظار می رود که مدیران و دانش آموزان از کلاس های آموزشی مبارزه با مواد مخدر استقبال داشته باشند.

سرهنگ سیروس یاوری، امروز چهارشنبه (۲۲ آذرماه) در بازدید از خبرگزاری ایسنا، مسئله آموزش در سطح مدارس را مهم ترین دغدغه حوزه مبارزه با موادخدر در استان کردستان ذکر و اظهار کرد: آموزش در سطح مدارس و آگاه کردن مردم از آسیب‌های اجتماعی بر کاهش گرایش به مصرف مواد مخدر تاثیر بسزایی دارد.

وی،  با تاکید بر این که موضوع حفاظت و آموزش در هر زمینه ای باید در اولویت قرار گیرد، افزود: مسئله شناسایی و برخورد با توزیع کنندگان مواد مخدر در مدارس به صورت جدی و ماهیانه پیگیری می شود و حتی افراد سیار و موتورسواران اطراف مدارس هم شناسایی و دستگیر شده اند.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کردستان، از برقراری ۳۴۳ مورد تماس آموزشی با مدارس استان کردستان خبر داد و افزود: با توجه به اینکه آموزش اولویت اول ما است، تا پایان سال، این آمار به بیش از ۴۰۰ مورد می رسد.

وی با تاکید بر اینکه مدیران آموزش و پرورش در راستای مبارزه با مواد مخدر، باید نهایت همکاری را با پلیس، برای اصلاح یا برخورد داشته باشند، تصریح کرد: مدیران مدارس باید توزیع کنندگان مواد مخدر در مدارس را به ما معرفی کرده و گزارش دهند.

به گفته سرهنگ یاوری، آموزش و پرورش بالاترین سطح انتقال مفاهیم آموزشی را به دانش آموزان دارد، بر همین اساس انتظار می رود که مدیران و دانش آموزان از کلاس های آموزشی مبارزه با مواد مخدر استقبال داشته باشند.

وی، در ادامه، با اعلام اینکه ۱۰ درصد دستگیرشدگان، در حوزه مواد مخدر در استان کردستان بی سواد هستند، خاطرنشان کرد: ۲۳ درصد از دستگیر شدگان مواد مخدر در استان کردستان در سطح ابتدایی، ۴۴ درصد متوسطه و ۲۳ درصد دیپلم هستند و تا کنون هیچ موردی از دستگیری در سطح عالی دانشگاهی وجود نداشته است.

رییس پلیس اداره مبارزه با مواد مخدر استان کردستان، بیشترین آمار اعتیاد در سطح استان کردستان را با ۳۹ درصد مربوط به مشاغل کاذب ذکر کرد و یادآور شد: ۱۳ درصد اعتیاد در استان مربوط به کارگران، ۱۱ درصد کشاورزان و سایر مشاغل نیز ۲۷ درصد است؛ ضمن اینکه این آمار در سطح دانشجو و دانش آموز بسیار پایین است.

LinkedIn
Email
Telegram
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *